ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

دانستنیهای جالب و هیجان انگیز در خصوص جمهوری مستقل چک (عضو اتحادیه شنگن)

دانستنیهای جالب و هیجان انگیز در خصوص جمهوری مستقل چک (عضو اتحادیه شنگن)

شاید تا به حال به سفر به جمهوری چک  فکر نکرده باشید یا حتی این کشور یکی  از آخرین اولیت های انتخابی شما برای سفر باشداما بهتر است بدانید این کشور پنهان شده در قلب اروپا یک جواهر پنهان است که مقصد نهایی،همیشگی و جذاب کسانیست که لااقل برای یک  بار این کشور را در گذشته امتحان کرده باشند و از زیبایی های بی نظیر و متفاوت این کشور اطلاع داشته باشند.

همه ساله گردشگران و طبیعت شناسان زیادی از سراسر دنیا برای بازدید، کار،زندگی ویا ملاقات آشنایان مسکون در این منطقه به این کشور سفر میکنند.
با هم به چند مورد از اطللاعات جالب و مورد نیاز کار ویا زندگی در این کشور میپردازیم:
1. جمهوری چک 2منطقه ی جدا ازهم و مجزا!
جمهوری چچک به دو قسمت منطقه ای شرقی و غربی تقسیم میشود:
اینهابوهمیا درقسمت غرب کشور 
و موراویا در قسمت شرق 
اینهابوهمیا در قسمت غرب با مردم مهربان و غنی از آبجو هستند و علاقه ی زیادی به آبجو دارند 
این در حالی است که کشور شرقی آن بسیار دوستانه و روستایی در کنار هم از شربا تولید شده در قسمت جنوبی استفاده میکنند،همچنین دارای لهجه ی خاص خود بوده و خودرا ملیتی مستقل میدانند.
 

czech republic


2.چک ها معتقد به حفظ سنت های جالب گذشته:
در این کشور ازابتدای آغاز عید پاک و در طول آن زنان انتظار شلاق بید را دارند و باید طبق یک حرکت از پیش تعیین شده از کمر چرخش داشته باشندو مردان نیز باید بدانند که هر آن امکان ریختن آب سر بر روی سر آنها وجود دارد.این سنت از مناسک  باروری است که در سنتو  آداب و رسوم چک با نام عقیده ی (silvovice)یعنی باروری وجود داشته و پابرجا مانده است.همچنین چمن های (Eastertime)بخشی بسیار دوست داشتنی از اقدامات عید پاک است.

3.پایگاه تاسیس و استقرار بسیاری از شرکت های بین المللی 
جمهوری چک محل تاسیس بسیاری از شرکت های بین المللی و برند های تجاری معروف پوشاک،برند های خودروسازی وشرکت های آبجو سازیست.


4.ساعات کاری و کمک هزینه های تعطیلاتی مشابه انگلیس
حداکثر زمان کار در یک هفته در این کشور 40ساعت است که اضافه کاری بر آن در نظر نگرفته شده است؛همچنین استاندارد تعطیلات در این کشور 20روز در یک سال است و همچنین 11روز تعطیلی رسمی برای این کشور در نظر گرفته شده است.


5.تعصب روی اسم کشور!
در سفر به ااین کشور حتما به خاطر داشته باشید که این کشور را چکسلواکی ننامید.این کشور چکسلواکی را فقط به عنوان برادر خود میداند و با این کشور تفاوت هایی دارد که مشهود ترین آن تفاوت در چهره است.
چک ها از نظر ظاهری نسبت به اسلواکی ها بسیار زشت تر هستند وصورت های خلوت و گردی هم دارند که در دنیا آتشین ومشهور است.
سال 1990چکوسلواکی بر خلاف میل مردمان این دولت ها از هم جدا شدند و طلاق مخملی بین این دو کشور صورت گرفت که تصمیم گرفتند به صورت مسالمت آمیزو صاف از هم جدا شده و بدون جنگ  و خونریزی در کنار هم بمانند.

 
ودر آخر خوب است اشاره شود به وضعیت فعالیت های فضای بازی که در این کشور صورت میگیرد و از این رو این کشور را به ثروتنمد ترین کشور قلب اروپا مبدل کردده است.این کشور دارای بیش از 200قلعه است که از راه جذب توریست و راه اندازی تورهای قلعه گردی توانسته ثروت بسیار خوبی را از طریق صنعت  گردشگری کسب کند.
َ
برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.