ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی
تورنتو در یک نگاه

تورنتو، مرکز استان انتاریو، در جنوب شرقی کانادا قرار دارد. این شهر پرجمعیت ترین شهر کانادا است. دارای آب و هوایی مطلوب برای رشد طیف گسترده ای از محصولات زراعی است. از نیمه دوم قرن بیستم، این شهر از یک شهر استانی کاملاً آرام به یک کلانشهر، شلوغ و بزرگ، تبدیل شد. رشد جمعیت تورنتو تحت تأثیر بسیاری از وقایع سیاسی و اقتصادی قرار گرفته که کل استان انتاریو را تحت تأثیر قرار داده است. پس از انقلاب آمریكا، انتاریو به دلیل هجوم پروتستان های انگلیسی زبان كه تصمیم به زندگی در قسمت انگلیس شمالی (کانادا) را گرفتند، مهاجرت ادامه یافت. بسیاری از مهاجران از سراسر اروپا و همچنین ایالات متحده بودند. هنوز هم جمعیت عمدتا انگلیسی زبان و پروتستان هستند. پس از جنگ جهانی دوم، تورنتو برای هزاران مهاجر جدید جذابیت داشت، بسیاری از آنها در دهه 50 و 60 از اروپا آمدند، که بیشتر از آسیای جنوبی و چین بودند. تورنتو با داشتن روابط خوب، و نزدیکی به ایالات متحده، از این سیاست بهره مند شد که بسیاری از شرکتهای آمریکایی کارخانه هایشان را در این شهر تأسیس کردند. جنگ جهانی اول منجر به تولید مهمات و سایر منابع جنگی و افزایش اشتغال، شد. تورنتو دارای اقتصاد بسیار متنوعی است، بیش از نیمی از کالاهای تولیدی کانادا و بیشتر صادرات تولیدی آن را تولید می کند. کانادا منابع بسیار گسترده ای از مواد خام، مواد معدنی و چوب محصولات کشاورزی دارد.

تورنتو در یک نگاه

تورنتو، با جمعیت گسترده خود در مناطق دیگر جهان با نگرانی های زیادی در زمینه سلامت روبرو شد و اولین مسئول بهداشت را در سال 1883 منصوب کرد تا با بیماری های عفونی، به عنوان مثال آبله مقابله کند و دانش عمومی را در مورد بهداشت و سایر فعالیت های پیشگیری از بیماری آشکار سازد. امروز تورنتو دارای بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی پیشرفته به همراه پیوندهای محکم با تحقیقات دانشگاه در زمینه بهداشت است. خدمات بهداشتی و درمانی در تورنتو نشان دهنده آرایش چند فرهنگی شهر است و اطلاعات پزشکی را در بیش از دو زبان ارائه می دهد. این شهر یک مرکز فرهنگی مهم است. گالری هنری انتاریو و موزه رویال انتاریو، و تعداد زیادی گالری خصوصی در این شهر وجود دارد. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به مرکز علمی انتاریو اشاره کرد که دارای نمایشگاه های کاری و تخیلی است. بسیاری از تأثیرگذارترین و مهمترین نویسندگان کانادایی قرن بیستم و بیست و یکم، بومیان تورنتو هستند که ساکنان این شهر بوده اند. از جمله مارگارت آتوود شاعر و رمان نویس، مایکل اونداژه رمان نویس کتاب در پوست یک شیر، که در باره  تجربه مهاجرت در دهه 1920 تورنتو، یکی از نمادین ترین کتاب های مجموعه در شهر است.
تحول عظیم
تغییر وضعیت کانادا از وضعیت استعماری انگلستان به کشور مستقل، منجر به نامگذاری تورنتو به عنوان مرکز استان انتاریو شد و اشتغال خدمات اداری و عمومی را به طیف متنوعی از مشاغل صنعتی اضافه کرد. تحولات راه‌آهن به غرب کانادا در دهه 1880 و در اوایل دهه 1900، به شمال انتاریو و کبک اجازه داد تا تورنتو بتواند، بازار تولید و خدمات خود را گسترش دهد. تنزل بزرگ در دهه 1930 روند اشتغال را معکوس کرد. تقریباً یک چهارم جمعیت تورنتو بیکار بودند و مشکلات مالی شدید برای حومه شهر تورنتو ایجاد کرد، ولی جنگ جهانی دوم روند اشتغال را تغییر داد. پس از جنگ، تا دهه 1960، اقتصاد تورنتو متنوع و رونق گرفت و الگوی فرهنگی و مکانی شهر را تغییر داد. عوامل دیگری پس از جنگ، مانند؛ تقاضای مسکن و گسترش خودرو بود. رشد حومه شهر ادامه یافت و در سال 1966 مرزهای جدید شهر تورنتو ترسیم شد، با سرشماری سال 1976، تورنتو از مونترال عبور کرد تا به بزرگترین شهر کانادا تبدیل شد و شکاف بین این دو شهر همچنان رو به رشد است. محدوده فعلی شهر تورنتو در سال 1998 تنظیم شد و سیستم متروپولیتن را منحل و پنج منطقه مجاور را با هم ادغام کرد.
با آشکار شدن قرن بیست و یکم، جمعیت تورنتو به طرز چشمگیری در حال گسترش بودند. تورنتو به عنوان یکی از متفاوت ترین شهرها در جهان است. یکی از بارزترین ویژگی های تورنتو، جشن گرفتن و استقبال از مهاجران، در دورانی که احساسات و سیاستهای ضد مهاجرت در بسیاری از شهرها و کشورها در جهان غرب رو به افزایش بود. با این حال، افزایش قیمت مسکن در تورنتو در اوایل قرن بیست و یکم، برای دولتهای استانی و فدرال یک چالش بزرگ را فراهم آورد، زیرا آنها در صدد پاسخگویی به نیازهای مسکن مهاجران و فقیرترین اعضای جامعه این شهر بودند.برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.