ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی
اتاوا را بهتر بشناسید
اتاوا شهری است که بین سالهای 1820 تا 1840 از یک پایگاه ساختمانی در رودخانه اتاوا توسط یک سرهنگ بریتانیایی به نام جان که مسئولیت ساخت کانال Rideau رابر عهده داشت، گسترش یافت. ابتدا این شهر با نام Bytown شناخته شد اما در سال 1854 به اتاوا تغییر پیدا کرد و پس از این اتفاق، نخستین پارلمان کانادا در سال  1867 تشکیل جلسه داد. کانال Rideau که از مرکز شهر می گذرد باعش شده تا آن را به دو قسمت تقسیم کند و منطقه ای که در شمال قرار دارد به نام پائین شهر و منطقه جنوبی به شهر فوقانی معروف شده است. اتاوا، در جنوب شرقی انتاریو و محل تلاقی رودخانه های اتاوا، گاتینهو و رودو واقع شده است و پایتخت کانادا نیز می باشد. به دلیل قرار گرفتن در مرز بین انتاریو و کبک که هر کدام به ترتیب به زبان های انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند، یک شهر دو زبانه است.
 کانال Rideau در شهر اتاوا دارای اهمیتی چشمگیر در حمل ونقل چوب، کالاها و مردم بوده است و همین مسئله عامل اصلی رشد اولیه شهر می باشد. 
اتاوا دارای آب و هوایی قاره ای است که همراه با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و معمولا برفی است. میانگین دما در اواسط ژانویه حدود 10 درجه سانتیگراد و تقریبا 21 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه است.
سیستم های حمل و نقل در اتاوا شامل راه آهن، شبکه ای از بزرگراه ها و جاده های اصلی در داخل و اطراف کلانشهر می شود. همچنین یک فرودگاه بین المللی و دو فرودگاه منطقه ای نیز در این شهر وجود دارد.
اتاوا دارای بسیاری از دانشگاه ها، کالج ها و مدارس حرفه ای دولتی و خصوصی است. دانشگاه کارلتون، مرکزی است که آموزش به زبان انگلیسی صورت می گیرد.
موزه علم و فناوری کانادا، موزه جنگ کانادا، موزه هواپیمایی و موزه تمدن، ساختمان ها ی پارلمان و پارلمان هیل به همراه خیابان اسپارکس، خیابانی دیدنی و تاریخی که به عنوان اولین مرکز خرید برای عابران پیاده در کاناداست، از جمله جاذبه های شهر اتاوا می باشد. از سال 1979، به طور مداوم در ماه فوریه جشنی به مناسبت شروع زمستان برگزار می شود که ورزش های زمستانی، موسیقی و مجسمه های برفی از مواردی است که هرساله در این زمان صد هزار بازدیدکننده را به سوی اتاوا جلب می کند. از سایر جشنواره های محبوبی که سالانه برگزار می شود می توان جشن روز کانادا (اول ژوئیه) و جشنواره لاله های کانادا ( ماه مه) را نام برد. جشنواره لاله ها که به جنگ جهانی دوم و دوران پناهندگی خانواده سلطنتی هلند باز میگردد که پس از جنگ هزاران شاخه گل لاله به عنوان هدیه از این خانواده به شهر داده شد.
  اتاوا را بهتر بشناسید

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.