ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

آتن پایتخت یونان، و میزبان بزرگترین آثار معماری باستانی این کشور است. معمولابیشتر گردشگرانی که به یونان سفر می‌کنند، اولین مقصدشان این شهر خواهد بود. می توان این شهر را حداقل برای کسانی که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند یکی از بهترین‌های دنیا دانست. شهری برخواسته از دل افسانه‌های خدایان یونان، که یادآور گذشته‌های باشکوه، یاس ها و پیروزی‌ها است.

دیدنی های برگزیده گردشگری شهر آتن

موزه آکروپلیس

بزرگترین موزه یونان و از مهم ترین موزه های جهان در رابطه با آثار مربوطه به تمدن یونان باستان است. این موزه بخش بزرگی از گنجینه و آثار باستانی مرتبط با اکتشافات مجموعه تاریخی آکروپلیس را در خود جای داده است . در سال ۲۰۰۹ میلادی موزه جدید آکروپلیس افتتاح شد. موزه جدید در فاصله ۴۰۰ متری موزه قدیم قرار دارد.

موزه آکروپلیس

معبد پارتنون

معبد «پارتنون»، این ساختمان سفید باشکوه، قرن‌هاست بر فراز تپه‌ای در «آکروپلیس»، در نزدیکی شهر آتنِ یونان ایستاده، در برابر آسمان آبی می‌درخشد و زیبایی‌اش را به رخ می‌کشد.

‌با وجود باد، باران، تابش آفتاب و اتفاق‌هایی که در طول زمان باعث فرسایش این ساختمان شده‌اند، هنوز بخش‌هایی از آن باقی مانده و این باقی مانده‌ها، آن‌قدر جذاب و زیبا هستند که هر سال عده زیادی را برای تماشای این ساختمان به یونان و شهر آتن می‌کشانند.

معبد پارتنون

میدان سینتاگما

میدان سینتاگما  یکی از میدان های بسیار مهم در شهر آتن است که در بیشتر اوقات مملو از مردمان یونانی و گردشگران است و در قسمت شرقی ساختمان مجلس یونان قرار گرفته است.باتوجه به اینکه این میدان یکی از میدان های مهم آتن است تمامی اتوبوس ها، مترو ها، تراموا و در اینجا یک ایستگاه دارند. یک حوض نسبتا کوچک با یک فواره، تعدادی مجسمه، مناطق پوشیده شده با چمن و تعداد بسیار زیادی درخت که سایه‌بان خوبی برای استراحت ایجاد می‌کنند، همگی در این میدان معروف آتن وجود دارند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.