ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

آب و هوای یونان،آب و هوای گرم مدیترانه‌ای است. در تابستان در روزهای گرم و خشک اغلب بوسیله بادهایی که در غروب وزیده می‌شوند آب و هوا کمی بهتر می‌شود، بخصوص در شمال، جزیره‌ها و همینطور مناطق ساحلی.در ماه جولای آتن هوای گرم خفه‌کننده ای پیدا می‌کند بطوریکه درجه حرارت گاهی به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. زمستان‌ها در جنوب معتدل است اما در مناطق کوهستانی شمال هوا بسیار سرد می‌شود بطوریکه بارش برف و دمای زیر صفر درجه در این مناطق اصلا غیرمعمول نخواهد بود. از نوامبر تا مارس فصل بارانی بخصوص در جزایر ایونی Ionian محسوب می‌شود.

بهار و پاییز فصل‌های ایده‌آل برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کوهستان است؛ در این روزها هوا آفتابی و نه خیلی داغ است. در بهار روییدن گل‌های وحشی در مناطق روستایی و حومه شهرها یونان را رنگارنگ می‌کند، درحالیکه در پاییز رنگ درختان حنایی می‌شود.

اگرچه که تعداد کمی از مردم یونان را یک مقصد زمستانی می‌دانند اما امکانات لازم برای اسکی و اسنوبرد در اینجا وجود دارد. دو نقطه از محبوب‌ترین مکان‌ها برای اسکی در زمستان Arahova (نزدیک دلفی) و Kalavrita ( در پلوپونز) هستند. هردوی این مکان‌ها برای ثروتمندان آتن بسیار دوست ‌داشتنی هستند، به همین دلیل هتل‌های دنج و رستوران‌های روستایی قابل اعتماد که درونشان شعله‌های گرم آتش روشن است، در آنجا وجود دارد.

آب و هوای یونان

آتن

آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. شاید آتن جذاب ترین و مشهورترین شهر در دنیا نباشد اما اگر کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب و پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشمان خود خواهید دید.

آتن زادگاه بازی های المپیکی است که بیشتر از ۱۰۰ سال پیش برگزار می شده و امروزه بصورت بازی های مدرن المپیک در جهان برگزار می شوند. در سال ۲۰۰۴ سرانجام بازی های المپیک به این شهر بازگشت و هنگامی که این خبر اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری عظیمی شد. این امر شامل اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو می بود؛ مانند ساخت فرودگاهی در آتن مجهز به جدیدترین تکنولوژی، ساخت ساختمان های المپیک و کاشت تعداد زیادی درخت و نهال که چهره ای سرسبز به شهر می بخشید. آتن همچنین به پارک جنگلی ای مباهات می ورزد که در سال ۱۸۳۹ برای ملکه امیلیا ساخته شد تا قصر سلطنتی اش را احاطه کند. امروزه در بسیاری از خیابان ها و میدان های شهر نیز درخت پرتقال کاشته شده است.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.