ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

ایالات کانادا

در اینجا می خواهیم به بررسی مختصر ویژگی ها و شرایط آب و هوایی هر ایالت کانادا بپردازیم:

بریتیش کلمبیا با مرکزیت ویکتوریا گرمترین ایالت کانادا می باشد که به داشتن مناظر زیبا شهرت دارد. از سمت غرب به اقیانوس آرام و از سمت شرق با آلبرتا هم مرز بوده و به دلیل نزدیکی با اقیانوس آرام و بادهای گرمی که از آنجا می وزد، هوای متعادل تری داشته و از سرمای شدید و بارش برف زیاد به دور است. جمعیت آن تقریبا برابر ۴ میلیون نفر است و یک سوم ساکنان آن اصلیت غیر کانادایی دارند. اقتصاد آن مبتنی بر صنایعی چون ماهیگیری، معدن، چوب، فیلمسازی، تکنولوژی و مهمترین آن ها یعنی صنعت توریسم می باشد. اگرچه هزینه های زندگی و مسکن در این ایالت بالاست اما به دلیل سطح درآمد بالا، کیفیت زندگی در این استان بالا بوده و شهر ونکور این ایالت همواره در لیست بهترین شهرها برای کار و زندگی قرار می گیرد. خدمات بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در این استان رایگان است.

بریتیش کلمبیا

آلبرتا با مرکزیت ادمونتون به ایالت انرژی کانادا مشهور است این ایالت از سمت شرق با ساسکاچوان و از غرب با بریتیش کلمبیا همسایه است و اخیرا به یکی از ایالت های مورد علاقه مهاجرین تبدیل گردیده است.  دلیل این امر از یک طرف درامد بالاتر نسبت به ایالت های در حال رشد مانند ساسکاچوان و نوا اسکوشیا و از طرف دیگر پایین تر بودن هزینه های زندگی نسبت بریتیش کلمبیا و انتاریو می باشد. کلگری و ادمونتون جزء شهرهایی با فرصت های شغلی بالا می باشند. از دیگر نقاط قوت این استان پایین بودن نرخ جرم و جنایت بوده و صنعت اصلی آن نفت و گاز است از اینرو مقصد مناسبی برای رشته های فنی مهندسی خواهد بود.

آلبرتا

ساسکاچوان با مرکزیت رجینا به آفتابی ترین ایالت کانادا معروف بوده و دارای خاک بسیار حاصلخیزی می باشد. به همین دلیل به بزرگترین تولید کننده گندم و غلات و صادرکننده کود تبدیل شده است. شرق این ایالت به منیتوبا و غرب آن به آلبرتا ختم می گردد. شهرهای اصلی آن ساسکاتون و رجینا  بوده و نرخ بیکاری و مالیات در آن ها بسیار پایین است که از فاکتورهای جذب مهاجر به شمار می رود. هزینه های زندگی و درآمد متوسط بوده و ارائه خدمات دولتی به ساکنین این استان بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

ساسکاچوان

منیتوبا با مرکزیت وینی پگ در مرکز کانادا واقع است و مردم این ایالت به خونگرمی و حمایت از تازه واردین مشهور هستند. هزینه مسکن به دلیل سرمایه گذاری دولت در پروژه های مسکونی پایین است. مهمترین صنایع آن معدنداری، تولید و کشاورزی می باشد. هزینه های زندگی در این استان پایین و جنوب آن دارای شرایط اقلیمی مناسب تری است.

منیتوبا

انتاریو با مرکزیت اتاوا از محبوبترین ایالت های مهاجرین و پرجمعیت ترین ایالت کانادا به شمار می آید. همچنین مرکز سیاسی و اقتصادی کانادا محسوب می گردد. تورنتو شهر اصلی این ایالت و بزرگترین شهر کاناداست که شباهت زیادی با نیویورک دارد. آبشار نیاگارا در این استان از زیباترین مناظر طبیعی جهان به شمار می رود. سطح درآمد و هزینه های زندگی در اینجا بالاست و دانشگاه ها از کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند. صنعت اتومبیل سازی جزء بخش های تولیدی این ایالت است.

انتاریو

کبک با مرکزیت کبک سیتی ایالت فرانسه زبان بوده و  از ایالت های پرجمعیت به شمار می آید. تقریبا یک چهارم جمعیت کانادا را در خود گنجانده است. شهرهای اصلی آن مونترال، کبک سیتی، شربروک، گاتیو و لاوال می باشد. دارای آب و هوای مرطوبی است. دانشگاه های این ایالت هم کیفیت بالایی داشته و هم ارزان قیمت هستند.

ایالت کبک

نیوبرانزویک با مرکزیت فردریکتون تنها ایالتی است که به طور رسمی دوزبانه است و به داشتن منابع طبیعی بکر معروف است. از شهرهای مهم آن فردرکتون و سنت جان و مونکتون است. هزینه های زندگی و مسکن در این ایالت پایین بوده و در صورت دستیابی به شغل می توان زندگی بدون دغدغه ای داشت. از دیگر ویژگی های این ایالت پایین بودن نرخ جرم و بالا بودن امنیت است. صنایع عمده این ایالت کشاورزی و ماهیگیری می باشد.

نیوبرانزیوک

نیوفوندلند و لابرادور با مرکزیت سنت جان شرقی ترین ایالت کاناداست و غالب جمعیت آن در دهکده های ساحلی زندگی می کنند و به دلیل وابستگی آن به صنعت ماهیگیری و نوسانات مرتبط با این صنعت دارای بالاترین نرخ بیکاری می باشد. درآمدها و موقعیت های شغلی پایین و همچنین هزینه های زندگی نیز پایین است.

نیوفودلند

نوواسکوشیا با مرکزیت هالیفکس به معنای اسکاتلند جدید است و جزء ایالت های شرقی بوده و هالیفکس از مهمترین بنادر کاناداست. بیشترین ساکنان این استان مهاجرین سیاه پوست و اعراب هستند و دولت این ایالت تلاش بسیاری در جذب مهاجر می نماید. مهمترین صنعت آن در گذشته ماهیگیری بوده که هم اکنون از رونق افتاده و صنایعی چون جنگلداری، کشاورزی، معدنداری و تولید زغال سنگ فعال می باشند. این استان به دلیل هزینه های پایین برای عوامل تولید، مورد توجه سرمایه گذاران و تولید کنندگان می باشد.

پرنس ادوارد آیلند با مرکزیت شارلوت تاون کوچکترین ایالت کاناداست. این ایالت به نام پدر ملکه ویکتوریا نام گذاری شده است و بیشتر مشاغل این شهر دولتی هستند. مهمترین صنعت این ایالت کشاورزی است البته مشاغل فصلی مانند کشاورزی، توریسم و ماهیگیری هم در این استان وجود دارد.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.