ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه دانشگاههای کانادا:

دولت كانادا بخشي از هزينه‌هاي تحصیل و داتشگاه را مي‌پردازد تا كانادائيها بتوانند از عهده هزينه تحصيل در دانشگاهها برآيند. این هزینه ها به تفکیک هر رشته متفاوت است، مثلا برای رشته مدیریت حدود ۹۰۰۰ دلار در هر ترم است، که البته شما می توانید وام بگیرید و بعدا به اقساط پرداخت کنید. معمولا این وام یا بورس (بر مبنای نمرات شما داده می شود) تمام هزینه های دانشگاه شما و هزنیه ماهیانه شما که در مونترال ۹۰۰ دلار و تورنتو ۱۳۰۰دلار است را پوشش می دهد. هزينه تحصيلات در كانادا شامل شهريه و هزينه‌هاي زندگي براي دانشجويان خارجي ارزانتر از كشورهائي مانند استراليا، فرانسه، انگليس و ايالات متحده آمريكا است. شهريه هر نيم‌سال براي هر رشته دريافت مي‌گردد. مبلغ شهريه برمبناي سال تحصيلي (۲ نيم‌سال يا ۸ ماه) پرداخت مي‌گردد. اگر بخواهيد در بهار يا تابستان واحد اضافي بگيريد آنوقت هزينه بيشتري بايد براي شهريه و هزينه زندگي بپردازيد.

کار ضمن تحصیل در کانادا:

اگر با ویزای تحصیلی وارد کانادا شده اید، این ویزا به شما اين امكان را ميدهد كه به صورت پاره‌وقت در داخل دانشگاه كار كنيد. قوانين جديد اين اجازه را به دانشجويان مي‌دهد كه تا ۲۰ ساعت در هفته در خارج از دانشگاه كار كنيد و البته اين بعد از گذراندن سال اول در دانشگاه مي‌باشد و در سال های بعد بصورت تمام وقت كار كنيد و اين شامل تابستان نيز مي‌شود. درآمد شما برای هر ساعت بین ۹٫۲۵ تا ۱۳ دلار خواهد بود.

آموزش در کانادا

چگونه برای دانشگاههای کانادا اقدام کنید:

شما بعد از انتخاب رشته باید در سایت دانشگاه قسمت پذیرش ایمیل ارسال کنید، مدارک مورد نیاز به تفکیک هر دانشگاه متفاوت است که موسسه گنجی اطلاعات کافی را به شما ارائه خواهد داد ولی به صورت کلی شما باید دارای نامه از استاد قبلی ، نمرات خوب، نمره زبان، نامه دلیل انتخاب رشته و هزینه اولیه چیزی بین ۰تا۱۰۰دلار را داشته باشید. این امکان دارد که شما در چند دانشگاه پذیرش بگیرید.

برای انتخاب شما با دو گزینه مواجه هستید: دانشجوی مقیم(که به صورت مهاجرتی قبلا با خانواده اقامت کانادا را گرفته است) یا دانشجوی بین المللی (که از کشور خود برای دانشگاه کانادا اقدام کرده است)

تفاوت عمده در پرداخت شهریه است که دانشجوی مقیم حدود یک چهارم پرداخت می کند و میتواند از استان محل زندگی خود به راحتی وام بگیرد.

بعد از دریافت پذیرش باید از سفارت کانادا در ترکیه برای شما ویزا صادر گردد، صدور این ویزا بیشتر بر مبنای توانایی تامین مالی خود و آزمایشات پزشکی و دارد.

بعد از ورود به کانادا میتوانید از سال دوم تحصیل به بعد تقاضای ویزای دائم Permanent resident نمایید.شما بعد از تحصیل در کانادا توانسته اید ویزای دائم بگیرید، بیمه پزشکی رایگان داشته باشید و به راحتی شغل پیدا کنید. حتما به یکی از دو زبان رسمی کانادا (فرانسه/انگلیسی) نیز مسلط شده اید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.