ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

برزیل، بزرگترین کشور آمریکای جنوبی تقریبا نیمی از این قاره را اشغال کرده است. سواحل شن سفید، جزایر گرمسیری، کلان شهرهای پر از موسیقی و شهرهای استعماری جذاب در 7500 کیلومتر خط ساحلی طولانی قرار دارند.

برزیل، در سال 1500 تبدیل به یک کلونی پرتغالی شد که به مدت 300 سال تحت حکومت پرتغال قرار داشت. امروزه باقی مانده های این میراث در سراسر شهرهای تاریخی استعماری مشهود است. نفوذ قدرت استعماری پرتغال را می توان در معماری، هنرهای تزئینی مانند کاشی های لعابی در کلیساها، صومعه ها و حتی زبان آنها به وضوح دید.

برای گردشگران، برزیل هم بهشتی گرمسیری و هم یک مقصد فرهنگی مهیج با جاذبه هایی برای همه سلیقه هاست. از هتل های ساحلی و سیاحت در جنگل ها گرفته تا موزه های هنر جهانی و ریتم های پالس کارناوال برزیل.

 از جمله جاذبه های توریستی برزیل می توان به آبشارها، تالاب های پر از حیات وحش و بیابان های بکر وجنگل های دست نخورده ی آمازون که در آن چندین قبیله بدون هیچ ارتباطی با سایر نقاط جهان جدا از هم زندگی می کنند، اشاره کرد.

شوگر لوف(Sugar Loaf)

شوگر لوف کوهی است مانند کله قند که مانند یک نشان به راحتی از هر جایی در ریو دو ژانیرو قابل تشخیص است. اطراف این کوه که حدود 600 میلیون سال پیش شکل گرفته است، تماما پوشیده از درختان کاج است. قله ی این کوه به دلیل چشم انداز پانوراما به شهر و تله کابین هیجان انگیزش یکی از زیباترین و مهترین جاذبه های گردشگری برزیل به شمار می رود.

شما می توانید تمام شهر ریو را با زیبایی هر چه تمام تر ببینید و هیجان سوار شدن بر تله کابین بین کوه شوگر لوف و مورا دا اورکا  را تجربه کنید. چشم اندازهای فوق العاده ایاز فراز کوه قابل مشاهده هستند، برای مثال ساحل معروف کوپاکابانا از آن بالا پیداست.  هیچ گاه نمی توان از هیچ نقطه ی دیگری چنین چشم اندازی را مشاهده کرد.شوگر لوف جاذبه توریستی برزیلتندیس مسیح (Christ the redeemer)

مسیح ناجی با بازوان گشوده بر روی خلیج گوانابارا تمامی مردم جهان و اهالی شهر ریو را در آغوش می گیرد.

تندیس مسیح یکی از جذاب ترین نقاط گردشگری ریو دو ژانیرو است که در بالای کوه کورکووادو قرار دارد. این تندیس که بزرگترین و معروف ترین تندیس از حضرت عیسی مسیح در جهان است، در لیست عجایب هفتگانه جدید قرار گرفته است. این مجسمه 710 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است، جایی که هر کسی می تواند از یکی از زیباترین مناظر شهر لذت ببرد.مجسمه مسیح جاذبه گردشگری برزیلکارناوال ریو (Carnaval)

کارناوال ریو که بزرگترین و مشهورترین فستیوال در سراسر جهان است تجربه ای بسیار متفاوت از تشریفات مذهبی تا تفریح و سرگرمی به دنبال دارد. اگرچه کارناوال در شهرها و روستاها در سرتاسر برزیل و دیگر کشورهای کاتولیک برگزار می شود اما ریو دو ژانیرو به عنوان پایتخت کارناوال جهان شناخته می شود. کارناوال ریو نه تنها بزرگترین کارناوال است بلکه معیاری برای مقایسه سایر کارناوال ها نیز می باشد. این کارناوال یکی از جالب ترین رویدادهای هنری در جهان است. تقریبا همه درمورد کارناوال ریو شنیده اند . هر ساله حدود 500000 نفر از سرتاسر جهان برای شرکت در این کارناوال به برزیل می آیند که این رقم بیشترین تعداد افراد خارجی شرکت کننده در یک فستیوال می باشد.کارول های برزیل جاذبه های توریستی برزیلآبشار ایگواسو (Iguazu Falls)

نمایش با شکوه این آبشار هیبت اش را به رخ گردشگران، مردم محلی و ساکنان بومی در طی قرن ها کشیده است. این 275 آبشار که آبشار ایگواسا را تشکیل می دهند.آبشارهای ایگواسو از رودخانه ای با همین نام سرچشمه می گیرند و در مرز استان پارانا در برزیل و استان میسیونز آرژانتین واقع شده است.آبشار ایگواسا جاذبه گردشگری برزیلکوپاکابانا (Copacabana)

کوپاکابانا یکی از معروف ترین و زیباترین سواحل جهان است که در زون سول ریو واقع شده است. فضای این ساحل بسیار پر جنب و جوش است و مردمی رنگارنگ و سرشار از شادی دارد. ساحل کوپاکابانا از خیابان پرینسزا ایزابل آغاز و تا نجات غریق شماره 6 ادامه می یابد. منظره سمت چپ ساحل کوپاکابانا را کوهستان شوگرلوف و دژ دوک کاشیاس در برگرفته اند و در سمت راست آن دژ کوپاکابانا را مشاهده خواهید کرد.

کوپاکابانا 4 کیلومتر طول دارد واز ایستگاه دوم و تا ششم به سمت غرب می رود. در کافه های این ساحل نوشیدنی ها و غذاهای دلپذیری سرو می شود. بهترین نوشیدنی که می تواند تشنگی شما را رفع کند شیرنارگیل های تازه و معروف این ساحل است. حتما آن را امتحان کنید. با قدم زدن در طول این ساحل می توانید مجسمه های شنی زیبا و باورنکردنی را خواهید دید.کوپاکابانا جاذبه گردشگری برزیلجنگل های آمازون (Amazon Rain Forest)

آمازون بزرگترین جنگل بارانی جهان است که در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته است و بیشتر آن در خاک برزیل و پرو جای دارد.بیش از نیمی از جنگل های باقیمانده در جهان در آمازون قرار دارد.

حدود 20 کیلومتری جنوب شرقی مانائوس آب های سیاه رنگ رود ریو نگرو و آب های پرتلاطم و گلی سولیمویسبه هم می پیوندند و بعد از طی کردن حدود 6 کیلومتر رود آمازون را تشکیل می دهند. سفر با قایق از مانائوس شما را به مکانی موسوم به مجمع آب ها (تلاقی روز ریو نگرو و سولیمویس) می آورد. دیگر سفرهای با قایق شما را به قلب جنگل های بارانی و شبکه ها ی ارتباطی رودخانه ها کانال ها و دریاچه هایی می برد که توسط سه رودخانه شکل گرفته اند. مجمع الجزایر آناویلهاناس در ریو نگرو با دریاچه ها، رودها و جنگل های آب گرفته بخش وسیعی از اکوسیستم آمازون را تشکیل می دهند.این مجمع‌الجزایر بزرگ‌ترین جزایر واقع در آب شیرین دنیا هستند. شما می توانید در یک سفر هیجان انگیز با قایق میمون ها، طوطی ها، توکان ها، لاک پشت ها، کیمن ها و سایر حیات وحش آمازون را ببنید و در امتداد آبره های باریک آن کاوش کنید.جنگل های آمازون جاذبه توریستی برزیلمعماری جدید برازیلیا (Brasília's Modernist Architecture)

برازیلیا در ارتفاعات برزیل قرار دارد و درسال 1960 به عنوان پایتخت برزیل انتخاب شد. رئیس جمهور سابق برزیل دستور داده بود که شهر طوری توسعه یابد که به عنوان شهر آرمانی به آن اشاره شود. زیرساخت های مدرن برازیلیا ، به شکل یک هواپیما که در آن هریک از بخش ها در خدمت مناطق مختلفی مانند دولت، تجارت، مسکن و فرهنگ هستند، طراحی شده است.برازیلیا جاذبه توریستی برزیلپلورینیو سالوادور (Salvador’s Pelourinho)

محله پلورینیو یکی از مهمترین مناطق شهر سالوادور محسوب می شود. سالوادور شهری بندری است که اولین پایتخت دستگاه حکومتی استعماری پرتغالی ها و یکی از مراکز اصلی تجارت برده در جهان بوده است. پلورینهو آثار تاریخی بسیاری ازقرن هفدهم و هجدهم دارد که در مجموعه میراث یونسکو ثبت جهانی شده است. در اینجا می توانید زیباترین صومعه ها و کلیساها را بیابید که در زمانی که برزیل منبع ثروت پرتغال بود ساخته شد و طلای زیادی در ساختمان های مذهبی مستعمره به کار برده شد.پلورینیو سالوادور جاذبه توریستی برزیلاورو پرتو (Ouro Preto)

اورو پرتو در ایالت میناس گرایس یکی از شهرهای پرطرفدار برزیل است و به دلیل وجود بناهای بی نظیری به سبک باروک در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. از بین تمامی شهرهای تاریخی و استعماری ایالت میانس گرایس، اورو پرتو یکی از محبوب ترین مقاصد سفردر برزیل است.ارو پرتو جاذبه های گردشگری برزیلسواحل اورو پرتو (Pernambuco Beaches)

آب های شفاف، درختان نخل سر به فلک کشیده خط ساحلی گسترده ای از شن های نقره ای تنها دلایل اندکی است که چرا پرتو دی گالینهاس (porto de galinhas) اغلب یکی از بهترین سواحل برزیل شناخته می شود. این در حالی است که این کشور بیش از 7000 کیلومتر ساحل اقیانوس اطلس دارد که بیشتر این سواحل شنی هستند. پورتو دی گالینهاس یکی از سواحل زیبای پرنامبوکو 187 کیلومتری است.اولیندا یک میراث جهانی یونسکو است که دارای یک ساحل محبوب است. سرسبزی و طراوت درختان و خانه های قدیمی و رنگارنگ شیروانی دار به جذابیت این شهر افزوده است. یک کارناوال پرشور و حال هم هر سال در آن برپا می‌شود که بیشتر موسیقی‌ها و فرهنگ سنتی آفریقایی در آن جریان دارد و کمی با کارناوال‌های ریودوژانیرو و سالوادور متفاوت است  سواحل  جاذبه توریستی برزیلبرخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.