ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

تورنتو (Toronto) بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر پر جمعیت در آمریکای شمالی با 2.7 میلون نفر است. تورنتو قلب منطقه ی تورنتوی بزرگ (Greater Toronto Area) که به اختصار GTA یاد می شود، است. جمعیت این منطقه ی شهری حدود 6 میلیون نفر است. دولت کانادا انتظار دارد که جمعیت GTA تا سال 2025 به 7.7 میلیون نفر برسد. 

تورنتو به دلیل موقعیت دریاچه های بزرگش معمولا آب و هوا معتدلی دارد. این شهر در تابستان ها گرم و در زمستان ها آب و هوای بسیار سردی دارد. تورنتو در تمام طول سال شاهد بارش ملایم و پایدار است که در طول زمستان تبدیل به برف می‌شود. ماه‌ خشک یا به‌طور غیرمعمول مرطوب در این شهر وجود ندارد.

تورنتو به خاطر اینکه نیمی از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند، به عنوان یکی از چندفرهنگی ترین شهرهای جهان شناخته می شود که به خاطر طیف گسترده ای از فرهنگ ها، زبان ها، غذاها و هنرها به خود می بالد.

شعار تورنتو " تنوع و گوناگونی ، قدرت ماست"زندگی در تورنتو و تنوع غذایی    زندگی در تورنتو کاناداکسب و کار و اشتغال در تورنتو

مجله ی فوربس لیستی از " قدرتمندترین شهر های دنیا از لحاظ اقتصادی " را ارائه داد که تورنتو نیز بین این 10 شهر به چشم می خورد. طبق مجله ی فوربس، شهرهای قدرتمندی مثل تورنتو از طریق حجم اقتصادی شان، رونق طرح های اقتصادی آینده و هزینه و کیفیت زندگی جذب سرمایه گذاری می کنند. از دیگر شهرهای اقتصادی قدرتمند جهان طبق لیست مجله ی فوربس: لندن، هنگ کنگ، نیویورک، توکیو، شیکاگو، سئول، پاریس، لس آنجلس و شانگهای هستند.

تورنتو پایتخت مالی و بانکداری و همچنین خانه اصلی بورس و اوراق بهادار کانادا می باشد. تورنتو بعد از سانفرانسیسکو و نیویورک بزرگترین اجتماع شرکت های فناوری اطلاعات را در آمریکای شمالی دارد.

زندگی در تورنتو و همچنین وضعیت اقتصادی این شهر در حال حاضر تحت تاثیر پیشرفت ساخت و ساز و توسعه ی آپارتمان ها و ساختمان های اداری قرار دارد. کنفرانس بوردز آو کانادا (Conference Board of Canada) و آکسفورد اکونومیک (Oxford Economics) پیش بینی کرده اند اقتصاد تورنتو تا اواخر سال 2017 حدود 3 درصد افزایش خواهد یافت.کسب و کار در کانادا     زندگی در تورنتوبهترین مکان برای زندگی در تورنتو کانادا

حومه ی شهرهایی مثل نورث یورک، مارکام و ریچموند هیل و همچنین منطقه ی هالتون (به عنوان مثال اوک ویل و میلتون) از خانواده ها حمایت می کنند و از بهترین مکان های زندگی در تورنتو هستند. مردان و زنان مجرد زندگی در مرکز شهر تورنتو را ترجیح می دهند. جایی که در دهه ی اخیر ازدحام جمعیت در آن روز به روز افزایش می یابد.

مسکن دولتی در مناطق غربی تورنتو بیشتر دیده می شوند و میزان جرم و جنایت در این مناطق مانند جین  و فینچ (Jane & Finch)، لائورنس هیتز (Lawrence Heights) و حتی بخش هایی از اتوبیکوک (Etobicoke) بیشتر ثبت شده است. در مرکز شهر تورنتو پارک دیل (Parkdale) ، سنت جیمز(St. James) ، ریجنت پارک (Regent Park) و ماس پارک (Moss Park) و در شرق شهر بخش هایی از اسکاربورو مثل مالورن دارای بالاترین میزان جرم و جنایت هستند. میزان جرم و جنایت در مناطق تورنتو بزرگتر بسیار کمتر است.

تحصیل در تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو (University of Toronto) یکی از معتبرترین موسسات آموزشی کانادا محسوب می شود. این دانشگاه دولتی در سال 1827 توسط royal charter به عنوان کالج سلطنتی به عنوان نخستین موسسه آموزش عالی تأسیس شده و جمعأ تاکنون 73000 نفر دانشجو داشته است. این دانشگاه بسیار معتبر، عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی نیز هست. در سال 2016 این دانشگاه براساس رتبه بندی QS در جایگاه سی و دوم دنیا و دوم کانادا قرا گرفته است.

این دانشگاه یکی از دو دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی بیرون از آمریکا می باشد و بیشترین فاند تحقیقاتی سالانه را به خود اختصاص می دهد.دانشگاه تورنتو کاناداحمل و نقل عمومی  و محیط زیست در تورنتو

تورنتو یکی از معدود شهرهای آمریکای شمالی است که مردم می توانند حتی بدون داشتن خودروی شخصی در آن به راحتی رفت و آمد کنند. زیرا این شهر دارای یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل شهری و سومین سیستم حمل و نقل عمومی در آمریکای شمالی است که از اتوبوس، مترو و تراموا تشکیل شده است و این موضوع یکی از مزایای زندگی در تورنتو کانادا محسوب می شود.

بزرگراه های سری 400 همه در هسته تورنتو ادغام می شوند. بزرگراه 401 ستون فقرات انتاریو و زیرساخت مهم تورنتو، یکی از شلوغ ترین بزرگراه ها در شمال آمریکا است.

کیفیت هوای تورنتو به خوبی شهرهای بزرگ دیگر کانادا نیست، اما با این وجود مقام 21 را بین 50 شهر تمیز دنیا به خود اختصاص داده است.حمل و نقل در تورنتو کاناداکارهایی که باید در تورنتو انجام دهیم

تورنتو به دلیل رویدادهای ورزشی متعدد و زندگی شبانه پر جنب و جوش و رستوران ها ، بارها و کافه های معروفش تقریبا برای هر ملیتی شناخته شده است.

گالری هنر انتاریو و موزه سلطنتی انتاریو هم محبوب گردشگران و هم ساکنان این شهر است.

تورنتو یک مرکز هنرهای نمایشی است که دارای بیش از پنجاه شرکت رقص و باله ، شش شرکت اپرا و دو ارکستر سمفونیک است که در بسیاری از مراکز مشهور مانند روی تامسون هال، مرکز هامینگبرد و مرکز هنرهای نمایشی برگزار می شود.

این شهر به خاطر پارک های تفریحی بسیارش شناخته شده است که معروف ترین آنها واندرلند (سرزمین عجایب) است. این شهربازی بزرگترین شهربازی آمریکای شمالی است و درعین حال یکی از پیشرفته ترین شهربازی ها در کل جهان می باشد.

تورنتو 6 تیم ورزشی بزرگ در رشته های هاکی، بسکتبال، بیسبال، فوتبال، فوتبال آمریکایی و لاکراس دارد. مکان های اصلی برای رویدادهای ورزشی عبارتند از : مرکز کانادا ایر، مرکز راجرز و زمین BMO .واندرلند تورنتو     زندگی در تورنتوجمع بندی

تورنتو یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان است که به خاطر تنوع در غذاها، هنرهای شگفت انگیز، جشنواره ها و الگوهای آب و هوایی مشهور است. انتخاب های زیادی برای زندگی در حومه تورنتو برای افرادی که ترجیح می دهند از زندگی شهری به دور باشند وجود دارد. برای افرادی که زندگی در شهرهای بزرگ مثل نیویورک و لس آنجلس را دوست دارند، اما با میزان جرم و جنایت کمتر، تورنتو بسیار مناسب است.

معایب زندگی در تورنتو کانادا

·         جمعیت بیش از اندازه در حال رشد

·         زمستان های تا حدودی سرد

·         هجوم مداوم ترافیک و وسایل نقلیه در جاده ها

·         آلودگی هوا (تمیزترین شهر کانادا نیست)

·         هزینه ی بالای مسکن در مقایسه با دیگر نقاط کانادا

مزایای زندگی در تورنتو کانادا

·         سیستم آموزشی و مدارس معتبر

·         بهترین گزینه ها برای سرگرمی پر کردن اوقات فراغت

·         بالا بودن سطح زندگی در حاشیه های شهر برای دور شدن از شلوغی های شهر

·         سیستم حمل و نقل عمومی ایمن، کارامد و قابل اطمینان که در بستری بزرگ گسترده شده

·         فرصت های عالی برای تحصیل

·         قطب مالی و اقتصادی ، زیرساخت فناوری اطلاعات و شبکه گسترده ساخت و ساز  

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.