ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

جاذبه های گردشگری کانادا

کانادا که بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است دارای چشم اندازهای زیبا و مکان های منحصر به فرد برای سیاحت مسافران است. کانادا کشوری پرجنب و جوش با فرهنگی غنی و با شگفتی های طبیعی باورنکردنی است. در غربی ترین بخش کانادا کوه های راکی، شهرهای ونکوور، ویکتوریا و کلگری همیشه در برنامه سفر گردشگران قرار دارند. در کانادا مرکزی آبشار نیاگارا، تورنتو، اتاوا، مونترال و کبک از محبوب ترین گزینه های سفر هستند. برای کسانی که به سمت دریاهای کانادا در شرق می روند، زیبایی پارک ملی گراس مورن (Gros Morne) در امتداد هالیفاکس (Halifax) و سنت جونز (St. John’s) ، طبیعت منحصر به فرد خود را برای گردشگران ارائه می دهد. شمال کانادا نیز به ه مان اندازه قابل توجه و زیباست. نباید فرصت را برای دیدن خرس های قطبی در طبیعت رام نشده و کشف زیبایی های مکان هایی مانند پارک ملی ناهانی (Nahanni) و شهرهای وایت هورس (Whitehorse) و یلونایف (Yellowknife) که سردترین و آفتاب خیزترین شهر کاناداست، از دست داد.

1.      آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

آبشار نیاگارا معروف ترین جاذبه ی طبیعی کاناداست که بیش از یک قرن است هر ساله میلیون ها بازدیدکننده را به این نقطه می آورد. این آبشار بخشی از مرز بین استان انتاریو کانادا و ایالت نیویورک آمریکا را می سازد. برای رسیدن به آبشار نیاگارا باید از تورنتو حدود یک ساعت رانندگی کرد. در امتداد مرز آمریکا این آبشار عظیم حدود 57 متر سقوط می کند. بازدیدکنندگان می توانند در بالای آبشار بایستند و سقوط آن را از فاصله ای بسیار نزدیک تماشا کنند. نقاط گردشگری مهم در بخش نعلی شکل آبشار نیاگارا که در انتاریو قرار دارد، پارک »ملکه ویکتوریا« و جشنواره زمستانی سالانه «نورها» هستند. برج اسکای لان (Skylon) و پاویلیون با رستورانی گردان و تراسی مشرف بر  آبشار، باغ های گیاه شناسی و مراکز خرید گوناگون از جمله مقاصدی هستند که ضمن رفتن به آبشار نیاگارا حتما باید به آنها سری بزنید.آبشار نیاگارا   آبشار نیاگارا2.      پارک ملی بنف و رشته کوه های راکی (Banff National Park and the Rocky Mountains)

پارک ملی بنف در قلب کوه های با شکوه راکی در استان آلبرتا قرار دارد و بسیاری از زیباترین مناظر کانادا را به نمایش می گذارد. دریاچه های سبز فیروزه ای، قله های پوشیده از برف و یخچال ها به راحتی در این پارک خیره کننده قابل دسترسی هستند.

نگین درخشان این پارک دریاچه لوئیز (Lake Louise) است که در آب های سبز آن منعکس کننده ی کوه های اطراف است و بازدیدکنندگان می توانند به راحتی می توانند کنار آن قدم بزنند. جاده ی آیس فیلد پارک وی (Icefields Parkway) که از دریاچه لوئیز به جاسپر می رود یک رانندگی فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد. در جنوب این پارک دهکده ی کوچک و دوست داشتنی بنف وجود دارد که برای مسافران محلی برای اقامت و استراحت و همچنین خرید را فراهم می کند.پارک ملی بنف جاذبه گردشگری کانادا   پارک ملی بنف جاذبه گردشگری کانادا3.      برج CN تورنتو (Toronto’s CN tower)

در سواحل دریاچه انتاریو در بزرگترین شهرکانادا، یکی از معروف ترین نشانه های این سرزمین یعنی برج CN خودنمایی می کند. این برج یکی از بلندترین سازه های جهان با ارتفاع 553 متر است. در بالای برج CN رستوران 360 از بازدیدکنندگان با انواع غذاهای بین المللی با بهترین چشم انداز پذیرایی می کند. حتی کسانی که قصد رفتن به بالای برج را نداشته باشند برای دیدن برج چند لحظه ای متوقف می شوند و به ساختار برجی که از سرتاسر شهر قابل مشاهده است، خیره می مانند. شب ها برج CN با نورهای رنگی مختلف روشن می شود.برج CN کانادا   برج CN کانادا4.      اولد کبک (Old Quebec)

اولد کبک که تنها شهر دیواره دار آمریکای شمالی است، یک میراث جهانی یونسکو است. این شهر دارای تاریخی ترین ساختمان های شهر است. اولد کبک تداعی کننده زیبایی های شهرهای قدیمی اروپا به خصوص فرانسه است. لوور تاون (Lower Town)، گنجینه ی اولد کبک که در کنار رودخانه سنت لاورنس قرار دارد پر است معماری های باشکوه و اصیل که قدمت آن به آغاز تأسیس شهر برمی گردد. آپرتاون (Upper Town) که بر روی صخره با ارتفاع 100 متر قرار دارد، یکی از محبوب ترین مناطق تاریخی  کاناداست و گردشگران بسیاری را جذب خود کرده است. در این شهر کلیساها، ارگ ها و کاخ های سلطنتی بسیاری به چشم می خورد. علاوه بر مناطق تاریخی که در هر نقطه به چشم می خورد، بازدید کنندگان آثار تاریخی هنرمندان را بر روی دیوارها، داخل مغازه ها و حتی رستوران ها مشاهده می کنند.شهر قدیم کبک کانادا   شهر قدیم کبک کانادا5.      ویسلر(Whistler)

تنها با دو ساعت رانندگی از ونکوور به روستای ویسلر که یک پیست اسکی معروف است می رسید. هرچند که ویسلر یک منطقه مهم برای ورزش های زمستانی است با این حال ، به عنوان یک مقصد تابستانی معروف گلف بازی، دوچرخه سواری در کوهستان و همچنین یک فضای شهری پر جنب و جوش در طول سال تبدیل شده است. این روستا در سال 2010 وقتی که برای اولین بار به عنوان یکی از نقاط برپزار کننده بازی های المپیک انتخاب شد توجه جهان را به خود جلب کرد. این منطقه کلاس های اسکی جهانی، هتل ها، ناهارخوری ها و انواع فرصت های تفریحی در فضای باز و مناطق کوهستانی را در ارائه می دهد.جاذبه توریستی کانادا ویستلر   جاذبه توریستی کانادا ویستلر6.      پارلمان هیل در اتاوا (Ottawa’s Parliament Hill)

پارلمان هیل در بالای رودخانه اتاوا قرار دارد و به سبک ساختمان های نئوگوتیک در نیمه دوم قرن نوزدهم ساخته شده است. برجسته ترین ویژگی آن است که برج صلح ، مجلس عوام و سنا را به دو بخش تقسیم می کند. در مقابل مجلس مشعلی روشن از سال 1966 وجود دارد که نماد اتحاد کاناداست. در تابستان به دلیل شرایط خوب آب و هوایی گارد امنیتی در جلوی پارلمان مستقر می شوند و زیر پارلمان هیل پیاده روی زیبایی در کنار رودخانه ی اتاوا اجرا می شود.پارلمان اوتاوا کانادا   جاذبه توریستی کانادا پارلمان اتاوا7.      منطقه تاریخی تپه سیگنال سنت جونز (St. John's Signal Hill National Historic Site)

در ورودی بندر سنت جونز که مشرف به شهر و دریاست ، تپه ی تاریخی سیگنال سنت جونز قرار دارد. در سال 1901 برای اولین بار سیگنال بی سیم (wireless) در اینجا دریافت شد. این مکان نقش بسیار استراتژیکی را در جنگ هفت ساله با فرانسه ایفا کرد. هرچند استحکانات کنونی در طی سال های 1812 به بعد ساخته شد.سنت جونز کانادا   جاذبه توریستی کانادا سنت جونزبرج کبوت (Cabot) یکی از مکان های کلیدی این تپه است و در سال 1897 به مناسبت چهارصدمین سالگرد کشف جزیره ی نیوفاندلند (Newfoundland) ساخته شد. فرستاده شدن اولین سیگنال رادیویی آژانس بین  المللی آتلانتیک توسط گوگلیلمو مارکونی در سال 1901 که در فاصله ی 2700 کیلومتری از Poldhu انگلستان فرستاده شد، باعث شهرت این تپه شد. در برج نمایشگاه هایی مربوط به تاریخچه سیگنال و همچنین بخش ویژه ای درمورد مارکونی برگزار می شود.

8.      مونترآل قدیم (Old Montreal)

بخش قدیمی مونترآل با ساختمان های قدیمی و تاریخی باشکوه به بهترین شکل از بازدیدکنندگان پذیرایی می کند. در خیابان های سنگ فرش شده کالسکه ها بازدیدکنندگان را به سمت میدان ها هدایت می کنند. مونترآل خود شهری نوین و پر جنب و جوش است، اما مونترآل قدیمی در کنار خط ساحلی جایی است که به یک اسکله ختم می شود و جو آن را اکثر گردشگران دوست دارند. برخی از مکان های مونترآل قدیم ، رو بونسکورز (Rue Bonsecours) و بازار بونسکورز در سالن ساختمان قدیمی شهر ، فضای داخلی بسیار زیبا از کلیسای نتردام و جایگاه سرزنده و با روح ژاک کارتیه در میدان مونترآل قدیم و سالن شهر که در سال 1870 ساخته شده است.مونترال قدیم کانادا   مونترال قدیم کانادا9.      خرس های قطبی چرچیل (مانیتوبا)

یکی از جاذبه های منحصر به فرد کانادا خرس های قطبی هستند که برای دیدن این موجودات زیبا باید سفری به یخ های خلیج هادسون نزدیک شهر چرچیل در شمال مانیتوبا باید داشت. این جامعه ی کوچک هر ساله در فصل پاییز پذیرای گردشگران بسیاری است. اولین زمان بازدید در ماه اکتبر یا نوامبر اتفاق می افتد یعنی زمانی که خرس های قطبی در منطقه منتظر آب شدن یخ های قطبی می مانند.خرس قطبی پولار   خرس قطبی چرچیل کانادا10.  خلیج فاندی (Bay of Fundy)

خلیج فاندی واقع در شرق کانادا بین نیوبرانزویک ( New Brunswick) و نوا اسکوشیا (Nova Scotia) که به دلیل جزر و مد های شگفت انگیزش شناخته شده است. ارتفاع آب هنگام جزر و مد حدود 19 متر خواهد بود. از دیگر جاذبه های محبوب خلیج فاندی صخره ها و سنگ های عجیب و خارق العاده در Hopewell cape، پارک ملی فاندی و جزیره ی گرند مانان (Grand Manan) است.خلیج فاندی کانادا   خلیج فاندی جاذبه توریستی کانادا11.  ویکتوریا هاربر (Victoria’s Inner Harbour)

تعداد کمی از شهرهای کانادایی شغل های جالبی مانند توسعه اسکله دارند، مثل شهر ویکتوریا و بندر داخلی آن. بندر ویکتوریا مکانی بسیار عالی برای آرامش، خرید، خوردن غذاهای به یادماندنی و تماشای اجراهای خیابانی مقابل بندرگاه است. بخش مرکزی این منطقه هتل تاریخی ملکه (Empress) یکی از زیباترین ساختمان های شهر است. در طول این سال ها این هتل میزبان پادشاهان و ملکه های مشهور بسیاری بوده است. امروزه یکی از برجسته ترین دلایلی که گردشگران را جذب این منطقه می کند چای سنتی آن است. در هر حال بندرگاه ویکتوریا یکی از محبوب ترین مناطق کانادا به خصوص در فصل تابستان است.بندر ویکتوریا کانادا   بندر ویکتوریا کانادا12.  پارک ملی گراس مارن (Gros Morne National Park)

پارک ملی گراس مارن در نیوفاندلند یکی از محبوب ترین پارک های ملی کانادا به شمار می رود. تلاش برای کشف زیباترین چشم اندازها، کوه ها و آبراه ها ارزشمند است. این پارک زیبا جزو آثار حفاظت شده یونسکو است که دارای دیوارهای سنگی شیب دار، آبشارها و سنگ های جالبی که توسط آبهای یخچال های طبیعی شکل گرفته اند. بسیاری از گردشگران برای بازدید از این مناظر قایق اجاره می کنند. البته مسیرهای پیاده روی نیز در اختیار گردشگران قرار داده شده است. در زمستان پارک پذیرای بازدیدکنندگان کمتری است اما تورهای اسکی در آنجا برگزار می شود و کلبه های پوشیده از برف در اختیار اسکی بازان قرار داده می شود.پارک ملی گراس مون کانادا   پارک ملی گراس مارن کانادا13.  پارک استنلی ونکوور (Vancouver’s Stanley Park)

یکی از بزرگترین گنجینه های ونکوور پارک 405 هکتاری استنلی که غرب شهر ونکوور بر روی شبه جزیره ای واقع شده است که ازیک سو توسط اقیانوس احاطه شده است و از طرف دیگر در میان حجم انبوهی از درختان سرو قرمز رنگ و درختان کاج و صنوبر و داگلاس پنهان است. دیوار دریایی که اطراف این پارک حلقه زده است، مسیری برای پیاده روی، دوچرخه سواری افراد فراهم آورده است. از پارک استنلی می توان چشم اندازهای زیبایی به شهر و کوهستان های اطراف داشت.پارک استنلی ونکوور   14.  کلگری استمپید (Calgary Stampede)

این 10 روز یکی از گسترده ترین رویدادها در غرب کاناداست. بسیاری از مردم محلی و مسافران تابستانی تعطیلات را برای شرکت در این فستیوال و حضور در شهر کلگری برنامه ریزی می کنند. به مدت یک هفته شهر کلگری به شهری کاملا غربی تبدیل می شود. در این روزها مردم برای رفتن به محل کار به جای پوشیدن کت و شلوار ، شلوار جین و بوت کابوی می پوشند. تقریبا از سرتاسر آمریکای شمالی شرکت کنندگان در این فستیوال شرکت می کنند. علاوه بر سواری پر هیجان بر روی زمین های استمپید، بازی های مختلف، پذیرایی با غذاهای مختلف و نمایش های شبانه نیز برگزار می شود.تعداد زیادی از میزبانان این مراسم که مسئولیت برگزاری آن را به عهده دارند با صبحانه های رایگان که شامل پنکیک می شود از مسافران پذیرایی می کند.جاذبه توریستی کانادا کلگری استمپد   جاذبه توریستی کانادا کلگری استمپد15.  موزه حقوق بشر کانادا (Canadian Museum for Human Rights)

تازه ترین جاذبه وینیپگ که توجه همگان را به خود جلب کرده است موزه ی حقوق بشر کاناداست. این ساختمان در سال 2014 در نزدیکی فورکس (The Forks) افتتاح شد. این طراحی منحصربه فرد از ساختمان موزه با هندسه ی فوق العاده و رنگ های متفاوتی که دارد جلوه ای جذاب به آن بخشیده است.موزه کانادا   موزه حقوق بشر کانادابرخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.