ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

چرا اتریش را برای تحصیل انتخاب کنیم؟


کشور اتریش یکی از بهترین کشور های اروپایی از لحاظ امنیت می باشد .کشور اتریش در بین کوه های بزرگ آلپ واقع شده است، کشور اتریش مانند دیگر کشور های اروپایی دارای تمدنی اروپایی بوده و مردمان بسیار با فرهنگ دارد و در گذشته از متفکران بسیار خبره بهره مند بوده است.

تحصیل در اتریش

ابتدا قدری با دانشگاه ها و شرایط تحصیل در اتریش آشنا شوید. در اتریش تعداد ۱۸ دانشگاه و نیز ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که بیشتر آنها به زبان آلمانی و برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می شود و تحصیل در مقطع دکتری تنها به زبان انگلیسی تدریس می گردد و در این مقطع دانشجو نیاز به دارا بودن مدرک زبان ندارد. از جمله شرایط تحصیل در اتریش دانشجویانی که به صورت رسمی در اتریش به تحصیلات خود ادامه می دهند می بایست مدرکی که در کشور خود کسب کرده اند مورد قبول دانشگاه مورد نظر آنها در کشور مورد نظرشان باشد .

دانشگاه های بسیار معتبر اتریش:

·         دانشگاه وین

·         دانشگاه گراتس

·         دانشگاه اینسبورک

·         دانشگاه تکنیک وین

·         دانشگاه لوبن

·         دانشگاه بوکو وین

·         دانشگاه دامپزشکی وین

·         دانشگاه اقتصاد و تجارت وین

·         دانشگاه لینز

·         دانشگاه کلاگینفورت

از جمله بهترین دانشگاه ها که می توان به صورت تحصیل رایگان اتریش نیز در آنها تحصیل نمود می توان به دانشگاه وین اشاره نمود که این دانشگاه دارای رتبه ۸۴ در جهان و نیز رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

شرایط پذیرش دانشجویان در اتریش:

جهت پذیرش تمام دانشجویان نیازی به دارا بودن مدرک زبان آلمانی نمی باشد و تنها پس از اخذ پذیرش می بایست دانشجو پیش از اخذ دروس مورد نظر خود ابتدا دروس مربوطه به زبان آلمانی نظیر گرامر ها و یا لغات و یا را اخذ نماید و اما برای دانشجویانی که به هیچ وجه  هیچ گونه آشنایی با زبان آلمانی ندارند ابتدا می بایست به مدت ۳ ترم زبان آلمانی را بیاموزد.

رشته های درسی بااهمیت برای ادامه تحصیل در اتریش

·         معماری

·         هنر و موسیقی

دانشجویانی که موفق به گذراندن این گونه رشته ها در اتریش شوند نسبت به سایر دوستان خود که در کشورهای متفاوتی تحصیل نموده اند دارای امتیازات بسیار بسیار بالاتری نسبت به آنها خواهند بود.

برآورد هزینه های تحصیل در اتریش

درمقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد و دکتری

·         هزینه ی تحصیل در اتریش : ۳۵۰ ۷۴۰ یورو( با توجه به دانشگاه)

·         هزینه ی زندگی در اتریش   : حدودا ۷۰۰ یورو در ماه

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.