ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

اتاوا کجاست؟

اتاوا (Ottawa) پایتخت کانادا در شرق انتاریو، در مرز کبک و در سمت جنوب رودخانه بزرگ اتاوا واقع شده است. اتاوا توسط رودخانه رودو به دو قسمت تقسیم شده است.

 اتاوا یک منطقه بزرگ 2779 کیلومتر مربعی را پوشش می دهد در حالی که منطقه پایتخت ملی 4،715 کیلومتر مربع است.

در سمت شمال رودخانه اتاوا، شهر گاتینو (Gatineau ) قرار دارد که عمدتا به زبان فرانسه صحبت می کنند.

 اتاوا حدود چهار ساعت و نیم با ماشین از تورنتو و دو ساعت از مونترال فاصله دارد.

از اتاوا تا مرز ایالات متحده آمریکا حدود یک ساعت رانندگی راه است که در آن شما می توانید از رودخانه سنت لارنس به ایالت نیویورک عبور کنید. شما می توانید حدود سه ساعت از اتاوا به دریاچه پلاسید ، محل برگزاری المپیک زمستانی ایالت متحده رانندگی کنید.

آب و هوای اوتاوا

اوتاوا آب و هوای آفتابی دارد و زمستان هایی سردتر از تورنتو دارد. حدود 120 روز در سال برف عمیق تر از 1 سانتی متر در اتاوا دیده می شود که در تورنتو حدود  65 روز است. در یک روز معمولی در زمستان حدود دو متر برف در اتاوا می بارد.

اوتاوا نوسانات دمایی زیادی در بهار و پاییز دارد. ممکن است یک روز آب و هوایی گرم  داشته باشد و روز بعدی برفی باشد. اتاوا می تواند برخی از روزها مه آلود باشد، عمدتا در تابستان. اما در شهرهای جنوبی انتاریو مانند تورنتو این آب و هوا کمتر دیده می شود.آب و هوای کانادا        زمین لرزه؟

رودخانه اتاوا در یک گسل زلزله قرار دارد. عمده ترین زلزله اخیر اتاوا در سال 2010 با قدرت 5 ریشتر بود که تا 55 کیلومتر شمال شرقی اتاوا را لرزاند.

مردم اتاوا

حدود یک  ششم از جمعیت اتاوا، اقلیت ها هستند؛ آسیا در حال حاضر بزرگترین خاستگاه مهاجرین در اتاوا است. چین یکی از بزرگ ترین کشورهایی است که مهاجران بسیاری در اتاوا کانادا دارد. حدود یک سوم از مردم این شهر میتوانند به هر دو زبان انگلیسی فرانسوی صحبت کنند.

کیفیتزندگی در اتاوا کانادا

در نظرسنجی ها اتاوا یکی از شهرهایی است که از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردار است. شهرت این شهر به خاطر آرامش شهر است. مردم اتاوا شبانه به ورزش می پردازند. از لحاظ نرخ مالیات اتاوا یکی از بهترین شهرهای کاناداست. یکی از امتیازات کانادا خودروهای جدید آن است و جرم جنایت در این شهر کم است. اتاوا پزشکان زیادی دارد و مردم این شهر از فرهنگ بالایی برخوردارند. بهداشت و درمان در اتاوا از کیفیت بالایی برخودار است. خانواده ها در این شهر دارای بالاترین درآمدها درکشور کانادا هستند.

طبق آخرین آمار در سال 2014 زمانی که درآمد متوسط خانوارهای کانادایی 81.300 دلار بود، در اتاوا میزان درآمد متوسط 89.400 بود است.

طبق میانگین های داده شده یکی از امتیازات اتاوا پایین بودن قیمت مسکن در این شهر است. قیمت مسکن در اتاوا از کالگری و تورنتو و ونکوور ارزان تر است. میانگین قیمت خانه در اتاوا بیش تر از مونترال و ادمونتون است اما درامد در اتاوا نسبت به این شهر ها بیش تر است.

کسب و کار و اشتغال در اوتاوا کانادا

در اواسط سال 2016 نرخ بیکاری در اتاوا 6.9 درصد بود که این میانگین 7.0 درصد پایین تر از دیگر شهر های کانادایی است.

    مشاغل کجا هستند؟

بیش از 9.600 شغل جدید در پایتخت منطقه در ماه اگوست 2016 ایجاد شده است. بزرگ ترین کارفرمای دولت فدرال که 135.000 کارمند دارد، ارتش است. شورای محلی حدود 20.000 نفر را در مشاغلی در بیمارستان ها، مدارس، دانشگاه ها، و مغازه ها در پایتخت کانادا یعنی اتاوا می پذیرد.

به دلیل وجود شرکت های با سطح تکنولوژی بالا در اتاوا، این شهر به عنوان دره سیلیکون شمالی نامگذاری شده است. این شرکت ها شامل بل کانادا (Bell Canada) ، آلکاتل لوسنت (Alcatel Lucent) ، آی بی ام (IBM)، سی جی آی (CGI)، ادوبی (Adobe)  و کورل (Corel) هستند.

در حال حاضر حدود 1800 شرکت برجسته ی فناوری در اتاوا وجود دارد، مانند Shopify، Solace Systems و Protecode.

طی 12 ماه تا اوت 2016مشاغل ساختمانی تقریبا از بین رفته است اما پیشرفت شغلی در اتاوا در زمینه ی تولید و همچنین مراقبت های بهداشتی وجود دارد.

تحصیلات در اوتاوا

اتاوا نیروی کار بسیار تحصیل کرده ای دارد. بیش از نیمی از مردم آن فارغ التحصیل شده اند. اتاوا دارای بیشترین میزان دانشمندان، مهندسان و پزشکان در کانادا است.

این شهر دارای دو دانشگاه اصلی است: دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دو زبانه است که دارای حدود 35000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 6000 دانشجوی کارشناسی ارشد است. این نشان می دهد که میزان اشتغال  برای فارغ التحصیلان آن 97 درصد است. دانشگاه اتاوا همچنین دارای بزرگترین دانشکده حقوق کانادا است.

دانشگاه کارلتون دارای حدود 23000 دانشجوی کارشناسی و 3500 دانشجوی کارشناسی ارشد است.

دانشگاه های دیگر کانادا دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه یادبود نیوفاندلند، دانشگاه رجینا و دانشگاه دی شلروروک هستند.تحصیلات در کانادا  تحصیلات مقدماتی در اوتاوا کانادا

همه کودکان بین 6 تا 18 سال باید به مدرسه بروند. شما باید تصمیم بگیرید که  فرزندانتان به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کند. پس از انتخاب زبان شما باید بین دو  مدرسه غیر کاتولیک یا کاتولیک یکی را انتخاب کنید.

اتاوا دارای طیف گسترده ای از مدارس خصوصی است  که دارای مذهب های مختلف هستند.

محیط زیست و حمل و نقل

حمل و نقل عمومی خوبی اتاوا را پوشش داده است و روزانه 350.000 نفر از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. بین تمامی وسایل حمل و نقل عمومی مردم بیشتر از اتوبوس استفاده می کنند.

پارک های این شهر بیش از 3000 فضای پارکینگ رایگان دارد و در مراکز شلوغ شما باید برای پارک کردن ماشین خود پول پرداخت کنید.

   دوچرخه

اتاوا دارای بیش از 170 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری است. بسیاری از اتوبوس ها دارای فضاهایی برای دوچرخه هستند، اگر شما می خواهید برای رفت و آمد هم از دوچرخه و هم از اتوبوس استفاده کنید می توانید دوچرخه خود را در این فضاها قرار دهید.دوچرخه سواری در کاناداکارهایی که در اتاوا می توانید انجام دهید

بیشتر مردم تعطیلات آخر هفته را در منطقه بای وارد مارکت (Byward Market)  شب زنده داری می کنند. رستوران های بسیار خوبی در نزدیکی مناطق اصلی شهر قرار دارد.

اتاوا جاذبه های گردشگری بسیاری دارد از جمله : اسکی رو یخ، اسب سواری، صخره نوردی، سورتمه سواری، اسکیت، دوچرخه سواری، قایقرانی، فوتبال، ، ماهیگیری، هاکی ( یخ)، پیاده روی و....

جشنواره هایی که سالانه در اتاوا برگذار می شوند:

Winterlude: بزرگترین فستیوال زمستانی در کانادا، که در ماه فوریه به مدت سه هفته برگزار می شود و با مسابقات مجسمه سازی با یخ، برف بازی و اسکیت بازی همراه است.

Bluesfest: به مدت ده روز در ماه جولای با گروه های موسیقی از سرتاسر جهان برگزار می شود.

جشنواره تولیپ کانادا (Canadian Tulip Festival) : به مدت دو هفته در ماه مه  برگذار می شود که بزرگترین جشنواره لاله در جهان است.

جشنواره بین المللی جاز اتاوا (Ottawa International Jazz Festival) : به مدت 10 روز در ماه ژوئن برگزار می شود که خوانندگان از سراسر جهان در این جشنواره حاضر می شوند.

جشنواره نمایشنامه و تئاتر (Fringe Festival) : این فستیوال به مدت ده روز در ماه ژوئن برگزار می شود.

فستیوال موسیقی عامیانه (Folk Music Festival) : در ماه سپتامبر به مدت چهار روز موسیقی های محلی پخش می شود.

جشن قایق اژدها (Dragon Boat Festival ) : چهار روز در ماه ژوئن با قایق هایی که به شکل اژدهاست مسابقه قایق سواری برگزار می شود.

روز کانادا (Canada Day)  : اول جولای هر سالفستیوال روز کانادامزایای زندگی در اتاوا

·         خانه ها نسبت به درآمد نسبتا ارزان هستند.

·         شما می توانید در روستا ها و حومه های شهر زندگی راحتی داشته باشید.

·         بسیاری از محله ها سر سبز و بزرگ هستند.

·         درآمد ها در اتاوا نسبت به شهرهای دیگر کانادا بالاترین هستند.

·         در اتاوا میزان جرم و جنایت کم است.

·         شهری بسیار تمیز است.

·         برای کودکان و خانواده ها مکان های فرهنگی، ورزشی و فضای باز وجود دارد.

·         نزدیک به کبک و ایالات متحده آمریکا است.

·         مردم به طور کلی رفتار خوب و مودبانه ای دارند.

·         جمعیت بسیار تحصیل کرده دارد.

·         مدارس خوب و فرصت های آموزشی بسیار زیاد است

·         دسترسی سریع و آسان

معایب زندگی در اتاوا

·         تابستان ها گرم و مرطوب و زمستان ها طولانی و سرد است.

·         وجود حشرات زیاد در فصل تابستان

·         برای زندگی شبانه هیجان انگیز باید به مونترآل و یا کبک بروید.

اتاوا

*      پایتخت کانادا

*      دارای 900.000 نفر جمعیت

*      دارای 1.5 میلیون نفر جمعیت در پایتخت و حومه آن

*      شهر شلوغی نیست

*      منطقه ای زلزله خیز

*      دارای تابستان های مرطوب و گرم و زمستان های سرد

*      دومین شهر از آمریکا شمالی و دارای کیفیت بالا برای زندگی

*      سومین شهر تمیز جهان

*      دارای بزرگترین میدان اسکی روی یخ جهان -کانال ریدو

*      دارای بیش از صد هزار کارمند دولتی فدرال

*      زبان 64 درصد مردم انگلیسی، 15 درصد فرانسوی و 21 درصد به سایر زبان ها صحبت می کنند. 15 درصد زبان

*      رسما یک شهر دو زبانست

*      شهری دو زبانه (بسیاری از مشاغل دولتی به کارمندهایی نیاز دارند تا بتوانند به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند.)

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.