ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی


مونترال با جمعیتی بیش از 4 میلیون نفر ، دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است. مونترال توسط تورنتو به عنوان یکی از مراکز مهم سرمایه گذاری تجاری کانادا شناخته شده است، که علاوه بر آن یک مرکز مهم برای تجارت ، هنر ، فرهنگ و معماری می باشد. مونترال از لحاظ فرهنگی متمایزبا سایر نقاط کاناداست ، زیرا تنها زبان رسمی آن فرانسوی است. در واقع پس از پاریس، مونترال دومین شهر بزرگ فرانسوی در جهان است. آب و هوای مونترال فصل به فصل کاملا متفاوت است . زمستان های آن در سراسر کانادا با آب وهوای سرد و مرطوب و یخ زده شناخته شده است. زمستان های کبک شبیه به اتاوا و سخت تر از تورنتو است. خوشبختانه ، سیستم پاکسازی برف شهری سریع و کارآمدی برای زمستان های آن وجود دارد.مونترال تابستان های گرمی دارد. دمای متوسط روزانه بین 23 تا 27 درجه سانتیگراد است، اما میتواند به پایین ترین سطح 13 و بالاترین از 35 درجه برسد. 
مونترال کانادا

مونترال به عنوان یکی از پرطرفدارترین شهر های جهان برای زندگی تبدیل شده است، و توسط مجله مونوکل به عنوان "سرزمین فرهنک کانادا" و "شهر طراحی" در یونسکو نام گذاری شده است.  مونترال جزو دومین شهر های شاد در جهان می باشد.مونترال مرکز کسب و کار کبک است و همچنین دومین شهر بزرگ کاناداست .بیش تر مردم مونترال به زبان فرانسوی صحبت می کنند و 66 درصد از ساکنان این شهر آن را زبان اصلی خود میدانند . براساس آخرین سرشماری که در سال 2011 صورت گرفت تنها 12 درصد از جمعیت آن زبان مادریشان انگلیسی است. یک سری از مناطق وجود دارد که زبان مادری اکثریت آن ها انگلیسی است. تمام نشانه ها و علامت های عمومی در خیبان های مونترال آن به زبان فرانسوی است. بنابراین بهتر است قبل از ورود برخی از اصطلاحات و کلمات کلیدی آن را یاد بگیریم. یکی از ویژگی های مونترال هنر و فرهنگ آن است . این شهر دارای گالری های هنری بسیاری است. و همچنین تاسیسات هنری عمومی در سراسر مرکز شهر و خیابان ها وجود دارد.  بسیاری از خیابان های اصلی مانند سنت لارنت و سنت کاترین شلوغ است و بیش تر جشنواره های بزرگ خیابانی جهان مانند “just for laughs” یکی بزرگ ترین فستیوال های کمدی جهان در این مکان ها برگزار میشود. همچنین از جشنواره های دیگر مونترال می توان به جشنواره های فیلم جهانی مونترال ، جشنواره آتش بازی مونترال و بسیاری ازجشنواره های کلاسیک دیگر اشاره کرد.فستیوال مونترال کانادا  فستیوال مونترال کاناداکدام محل مونترال برای زندگی مناسب تر است
هر یک از حومه ی شهر مونترال ویژگی های خاص خود را دارد.
قبل از انتخاب محله خود برای زندگی بهتر است توانایی خود را برای فرانسوی صحبت کردن با توجه به منطقه مورد نظرتان تقویت کنید. 
برخی از مناطق مونترال کانادا مانند، نتردام د گریس و وستمونت عمدتا انگلیسی زبان هستند ، اما برخی مناطق دیگر مانند، رزمونت اکثرا به زبان فرانسوی صحبت میکنند.بعضی از مهاجران کانادا دریافتند که زندگی در محله هایی که عمدتا به زبان فرانسوی صحبت می کنند با استفاده روزانه از زبان فرانسوی تمرینی است که مهارت های آن ها را بهبود میبخشد. 
نزدیک به مرکز شهر ، در اطراف فلات یا کوه رویال، ساکنین آن اکثرا به زبان انگلیسی صحبت میکنند، و تعداد کمی از  آن ها دو زبانه اند و می توانند به راحتی به هر دو زبان صحبت کنند. کسانی که به دنبال اجاره خانه هستند مرکز شهر مونترال بهترین گزینه برای آن هاست. اجاره خانه در مونترال نسبت به دیگر شهرهای کانادا کم تر است.زندگی در مونترال کانادا  زندگی در مونترال کانادامحله هایی مانند ، “mount royal” ، “plateau” و “Rosemont” دارای ساختمان های مختلفی است. در این محله ها هزینه مسکن مقرون به صرفه و مناسب است. قیمت متوسط اجاره یک آپارتمان در این مناطق مونترال می تواند از 900 تا 1900 دلار در هر ماه برای یک آپارتمان 2 خوابه باشد. این مناطق دسترسی محلی خوبی دارد و از امکانات زیادی برخوردار است. مانند: فروشگاه های مواد غذایی، فوشگاه های لوازم خانگی، بیمارستان ها و کلینیک ها ، بوتیک ها و کافه ها و رستاوران های مختلفی است . این مناطق همچنین دسترسی آسانی به خطوط وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مترو دارد. نرخ اجاره یک آپارتمان دو خوابه در محله هایی مانند : “westmount” و “outremount” حدود 1200 تا 2500 دلار است. گشت های پلیسی در این منطقه مکرر است. این مناطق دارای فروشگاه های بزرگ و کوچک مواد غذایی است.        کسانی که قصد خرید خانه دارند ، قیمت متوسط یک خانه حدود 341.000  دلار (در سال 2016) می باشد.
از محله های مقرون به صرفه و مناسب برای خرید خانه می توان “Notre dame de grac” و “laval and Kirkland” نام برد. برای کسانی که به دنبال یک خانه ی گران تر هستند ، قیمت خرید خانه در وست مونت بین 500.000 تا 3 میلیون دلار است. 

در کل مونترال شهر امنی است اما زمان بیرون رفتن در شب موقعی که وسیله ندارید باید بیش تر مراقب باشید . 

کسب و کار و شغل در مونترال کانادا
تا اواخر دهه 1970، مونترال قطب تجارت کانادا بود ، اما بعد ها تورنتو هم از نظر جمعیت و هم از نظر قدرت اقتصادی از آن پیشی گرفت . مونترال نقش مهمی در صنایع از جمله ، هوافضا،نرم افراز، االکترونیک، داروسازی، تولید و حمل ونقل دارد.  این شهر یکی از بزرگ ترین مراکز هوافضا در آمریکای شمالی است . بیش از 40.000  نفر در صنعت هوافضا در کبک در شرکت هایی نظیر ، Bell Helicopter Textron، Bombardier Aerospace،  Pratt & Whitney، Rolls-Royce و CAE فعالیت دارند. متوسط درآمد خانوار در مونترال 75.010 دلار در سال است، که 4.9 درصد کمتر از میانگین کانادا است. نرخ بیکاری در کانادا به معنی تعداد افرادی است که در جستو جوی کار هستند اما قادر به یافتن شغلی نیستند. طبق آخرین آماری که در سال 2016 صورت گرفت آمار بیکاری در مونترال 7.8 درصد و به ترتیب در کبک و کانادا برابر با 6.9 و7.0 درصد است. 
طبق قوانین زبان ، مونترال نیازمند کارکنانی است که بتواند به طور صریح با مردم فرانسوی صحبت کنند اما اکثر کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که می توانند به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند تا بتوانند در خدمت همه ی مردم باشند.
مونترال دارای یکی از بزرگترین بندر داخلی در جهان است که بیش از 26 میلیون تن بار سالانه از طریق این بندر شلوغ عبور می کند . این بندر یکی از قطب های حمل و نقل شکر، غلات و محصولات نفتی در بازار های جهانی است.

اکثر فیلم های فرانسوی زبان کانادا، در تلویزیون و رادیو مونترال تولید میشود. بسیاری از خیابان هایی که در محله های قدیمی مونترال قرار دارند دارای ساختمان های اصیل و جاده های سنگ فرش شده است. ازین محله ها اغلب برای فیلم های اروپایی استفاده می شود.

آموزش و پرورش ، ابتدایی، دوران دوم و سوم 
زندگی در مونترال آسان است اگر شما بخواهید به زبان فرانسوی تحصیل کنید .

اگر برای تحصیل به دنبال مدارس انگلیس زبان هستید باید بیش تر جست و جو کنید چون بسته به شرایط شما ممکن است مدراس انگلیسی برای همه در دسترس نباشد .

گردش در مونترال 

گردش در مونترال کانادا بدون ماشین بسیار است چون این شهر دارای یک سیستم حمل ونقل عمومی قوی درای 185 خط اتوبوس، 4 خط مترو، با 68 ایستگاه است . در حالی که این شهر اغلب در ساعات صبح و عصر شلوغ است اغلب ایستگاه های اتوبوس هر 15 دقیقه  وخطوط مترو هر 6 دقیقه عمل می کنند. سیستم مترو مونترال بسیار جالب و دیدنی است به طوری که هر ایستگاه توسط یک معمار مختلف طراحی شده و دارای ویژگی ها و تم های دیدنی و متفاوتی است. بسیاری از کسانی خودشان نیز وسیله نقلیه شخصی دارند برای رفتن به سر کار از وسایل نقلیه عمومی استفاده میکنند و از ماشین خود آخر هفته ها استفاده میکنند . همچنین دوچرخه سواری در مونترال طرفداران زیادی دارد و خیابان های اصلی نیز اغلب دارای خطوط دوچرخه هستند.

کارهایی که باید در مونترال انجام هیم
به عنوان بزرگ ترین شهر فرانسوی کانادا ، مونترال درای جاذبه های هنری و فرهنگی بسیاری است .از جاذبه های مونترال میتوان موزه ها ، گالری های هنری ، بخش های تاریخی با معماری های زیبا اشاره کرد . همچنین از جاذبه های دیگر این شهر، کوه رویال (کوه سلطنتی) بازدید کنندگان بسیاری در کانادا دارد . 
این پارک شهری در مرکز شهر واقع شده است و در تابستان ها برای پیاده روی و در زمستان ها برای اسکی و سورتمه سواری مناسب است.زندگی در مونترال کانادا  زندگی در مونترال کانادااز جاذبه های دیگر مونترال برای مسافرانی که می خواهند به این شهر سفر کنند می توان به موزه هایی نظیر ، موزه ی هنر های معاصر مونترال، بیودوم (گنبد حیات) و پارک المپیک نیز اشاره کرد. این موزه در مجتمع هنری پلاس دآرتز واقع شده که شامل بیش از هزازان آثار هنری از هنرمندان کانادایی و بین المللی است . 
موزه هایی نظیر ، بیودوم ، باغ گیاه شناسی و موزه ی پلانتاریوم ، موزه های های علوم طبیعی مونترال را تشکیل می دهند . همچنین بیودوم یکی از موزه های پر طرفدار گردشگران است . 
همچنین محل های دیگری در کانادا وجود دارد که گردشگران میتوانند از پروانه های رنگارنگ و محل زندگی پنگوئن ها دیدن کنند. پارک المپیک نیز برای ورزشکاران حرفه ای برای بازی های المپیک تابستانی ساخته شده است . 

مونترال همچنین مجموعه ی عمده ای از تیم های ورزشی ، شامل تیم هایی مثل : تیم ملی هاکی، تیم لیگ فوتبال کانادا و اخیرا تیم فوتبال لیگ های برتر را در برمی گیرد. 

خلاصه 
مونترال یکی از منحصر به فرد ترین شهر های کانادا و تنها شهر فرانسوی کاناداست . و فرصتی است برای آشنایی مردم از طیف وسیعی از فرهنگ ها و شرکت در فعالیت های مختلف.
سیستم حمل و نقل مونترال نیز بسیار پیشرفته و سریع است و بسیار مقرون به صرفه است .
این شهر شرکت های بزرگ پیشرفته ای دارد و بهترین فرصت برای کسب و کار و سرمایه گذاری است . همچنین این شهر یکی از مراکز برای دانشجویان می باشد چون دارای بیش ترین دانشگاه ها و مدارس از سرتاسر کشور است.

قیمت اجاره و مسکن در این شهر پایین تر نسبت به شهر های دیگر کانادا می باشد .

معایب مونترال کانادا
کسانی که در زبان فرانسوی پایه ی ضعیفی دارند ، استخدام شدن و پیدا کردن کار برایشان دشوار است.
نسبت به میانگین دیگر شهر های کانادا زمستان سرد تری دارد .

با توجه به کمبود پزشک، تنها 65 درصد از ساکنان مونترال دکتر خانوادگی دارند. 

مزایای مونترال کانادا
این شهر در سال 2010  جزو یکی از شهر با کیفیت برتر برای زندگی رتبه بندی شد.
قیمت اجاره و مسکن در این شهر مقرون به صرفه است .
با وجود سیستم حمل ونقل عمومی پیشرفته  و خطوط دوچرخه سواری در خیابان ها رفت وآمد در این شهر بسیار سریع و آسان است و بدون داشتن ماشین به راحتی می توانید در این شهر رفت و آمد کنید.
کبک یک سری کلاس هاس فرانسوی برای مهاجرانی که مایل به یاد گیری این زبان هستند ارائه میدهد ، و همچنین هزینه تحصیلات دانشگاهی برای ساکنین کبک در مقایسه با افرادی که سایر استان ها کم تر است.
مونترال یکی از قطب های فرهنگی و هنری و اجتماعی است .
طبق آمار کانادا، 94 درصد از ساکنان گزارش دادند که از زندگی خود راضی هستند، که این بدرصد بالاتر از میانگین کاناداست. و بیش از 80 درصد گزارش دادند که در سلامتی به سر می برند . 
در فهرست 10 مکان شاد تر جهان ، مونترال در رتبه ی دوم قرار دارد .

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.