ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بهترین زمان برای سفر به اروپا

اروپا قاره ای است که همواره یکی از بهترین و زیباترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان بوده است.اروپا در کل سال میزبان مسافرین و گردشگران است و هر فصل آن حال و هوا و تجربه‌ی مخصوص به خودش را دارد.

در صنعت گردشگری سال را به سه بخش تقسیم می کنند.

·         فصل شلوغ (peak season)

·         فصل معمولی (shoulder season)

·         فصل خلوت  (off season)

در هر حال اروپا در تمامی فصول دیدنی است و در هر زمان خواسته های شما را برآورده می کند.

فصل شلوغ(peak season)

اگر جمعیت و گرما شما را آزار نمی دهد بهترین فصل برای سفر به اروپا تابستان است. هوای آفتابی روزهای طولانی و شب های پر جنب و جوش باعث شده است تا اروپا تبدیل به قطب توریستی شود.

فقط یادتان باشد برای دیدن جاذبه های توریستی پول اضافی خرج نکنید!

شاید تا به حال به این دلیل که یک جاذبه ورودی گران تری دریافت کرده است در ذهن گردشگران ارزش بیشتری کسب کرده است. برای مثال شبه جزیره ی پنوپولسین در یونان همان حال و هوای جزایر گران قیمت سانتورینی در ایتالیا را دارد با این تفاوت که بسیار ارزان تر و دنج تر است.

حتما شب ها به گشت و گذار بپردازید!

مقاصدی در نزدیکی شهرهای بزرگ همچون تولدو (نزدیک مادرید) و سن مارینو (نزدیک اقمتگاه های ساحلی عظیم ایتالیا) حس و حال بهتری در شب ها که گردشگران به هتل ها پناه برده اند دارند.

بدی ها و خوبی های این فصل

اگر توریست ها در این فصل به سفر می روند مطمئنا مردم شهری که به آن سفر می کنند. مثلا اگر شما به رم سفر می کنید. شهروندان شهر رم نیز به سفر می روند. پس اگر سفر می کنید انتظار شلوغی زیاد در آن شهر را نداشته باشید.

اما با تمام چیز‌هایی که گفتیم، این موضوع مشکلی برای شما به وجود نمی‌آورد. ممکن است نتوانید یک دندانپزشک پیدا کنید یا خشکشویی‌های شهر تعطیل باشند. اما واقعیت این است که این قضایا توریست‌ها را آزار نمی‌دهد.

بعضی مکان ها تنها در این فصل مناسب است اگر خواستید در این فصل سفر کنید، به منطقه‌ی اسکاندیناوی، بریتانیا یا ایرلند بروید چون شلوغی آن‌ها نسبت به دیگر کشور‌ها به شدت کمتر است و بسیاری از مکان‌ها و جاذبه‌های آنها در فصول دیگر یا تعطیل هستند یا هیجانی ندارند. منطقه‌ی اسکاندیناوی بازه‌ی کوتاهی مناسب گردشگران است. اواسط تیر تا اواخر مرداد. رفتن به این منطقه در خارج از این بازه اشتباه است.

فصل معمولی(shoulder season) – بهار و پاییز

فصل معمولی اغلب به بهار و پاییز گفته می‌شود. که ترکیبی از فصل شلوغ و فصل خلوت است و به شما از مزایای هر دو فصل ارایه می‌کند. در این فصل، هوای خوب، روزهای نسبتا طولانی، جمعیت کمتر، و صنعت گردشگری که همواره به شما خدمات می‌دهد را دارا هستید.

فصل معمولی در هر کشوری متفاوت است. مثلا اروپای مدیترانه ای در پاییز و بهار خنک تر است. فصل معمولی در اکثر شهرهای ایتالیا، جنوب فرانسه، اسپانیا، کرواسی و یونان نزدیک به فصل شلوغ است و سیل جمعیت و قیمت ها همچنان بالا است. مثلا برای سواحل ایتالیا اردیبهشت و خرداد فصل شلوغ محسوب می شود نه تابستان آن.

بهار یا پاییز؟

حتما با خود فکر می کنید قبلاز تابستان به سفر بروید و یا بعد از تابستانبرای سفر ابتدا باید مقصد خود را تعیین نمائید شرایط جوی و جمعیت در بهار و پاییز شبیه به هستند. اروپای مدیترانه ای در بهار سرسبز است ولی در پاییز، حال و هوای پاییزی خودش را دارد.برای کسانی که اهل کوهنوردی و پیاده روی هستند، رشته کوه آلپ در اوایل پاییز بهترین گزینه است.

از لحاظ اقتصادی بودن ، به خاطر داشته باشید که هزینه ی بلیط رفت و برگشت هوایی بر اساس تاریخ رفت و برگشت هوایی شما محاسبه می شود.  پس با این حساباگر در فصل شلوغ مسافرت کنید و در اواخر پاییز، که همان فصل معمولی است برگردید باید هزینه‌ی فصل شلوغ را بپردازید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.