ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

انگلیس جزو کشور هایی است که بهترین استاندارد های زندگی را دارد و از سیستم درمانی و بهداشتی مطلوبی برخوردار است.با سفر به انگلیس می توان با یک جامعه ی فرهنگی مختلف آشنا شد. برای سفر یا قامت در انگلیس در ابتدا باید اقدام به اخذ ویزای انگلیس نمایید. ویزای انگلیس دارای اعتبار بسیار بالایی است و افرادی که ویزای انگلیس را دارند، با داشتن ویزای انگلیس راحت تر می توانند برای ویزای کشور های دیگری مانند: ویزای کانادا و ویزای آمریکا اقدام کنند. انگلیس جزو یکی از کشور هایی است، که مقصد بسیاری از افراد چه برای گردشگری و چه برای زندگی و چهبرای اهداف دیگر مانند کار یا تحصیل می باشد. ویزای انگلیس با توجه به هدف افراد از سفر به انگلیس در انواع مختلفی صادر می شود که در ادامه به انواع مختلف ویزای انگلیس خواهیم پرداخت.

انواع ویزای انگلیس شامل موارد زیر است:

·         ویزای توریستی انگلیس

·         ویزای ازدواج انگلیس

·         ویزای سرمایه گذاری انگلیس

·         ویزای تحصیلی انگلیس

·         ویزای پزشکی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس:

ویزای توریستی انگلیس برای کسانی که به قصد تفریح و گردشگری و بازدید از انگلیس به این کشور سفر می کنند صادر می شود. کسانی که ویزای کشور هایی مانند: ژاپن و کشور های عضو شنگن را دارند راحت تر می توانند برای اخذ این ویزا اقدام نمایند. برای اخذ این ویزا متقاضی باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد و توانایی مالی پرداخت هزینه های سفر به انگلیس را داشته باشد. مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی انگلیس شامل موارد زیر است:

·         پاسپورت قدیم و جدید

·         ترجمه ی شناسنامه

·         ترجمه ی سند ازدواج (در صورت وجود)

·         سند ملکی

·         گردش 6 ماه آخر حساب بانکی

·         نامه ی تمکن مالی از بانک

·         ارائه گواهی شغلی با توجه به شغل مربوطه ی هر فرد (مانند: روزنامه ی رسمی شرکت برای صاحبان شرکت، کارت بازرگانی، فیش حقوقی و.....)

ویزای ازدواج انگلیس:

برای درخواست ویزای ازدواج انگلستان در صورتی که قصد ازدواج با فردی را دارید که شهروند یا مقیم انگلیس است باید اقدام کنید. توجه داشته باشید که ویزای ازدواج انگلیس فقط برای سفر به انگلیس جهت ثبت ازدواج است و شامل ویزا های اقامتی نمی شود، یعنیبا این ویزا نمی توانید در انگلیس زندگی کنید و اقامت دائم در انگلیس داشته باشید.همچنین این ویزا قابل تبدیل از داخل انگلیس نیست، یعنی نمی توانید این ویزا را به ویزای اقامتی و یا غیره تبدیل کنید.

 مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج انگلیس شامل موارد زیر است:

·         پاسپورت

·         رسید دریافت شده از سفارت

·         وکالتنامه ی امضاء شده

ویزای سرمایه گذاری انگلیس:

این ویزا برای کسانی صادر می شود که با اهداف تجاری مانند: جلسات تجاری و نمایشگاه و یا شرکت در کنگره قصد سفر به انگلیس را دارند. یکی از نکات مهم برای این ویزا داشتن برنامه و یک طرح مشخص برای به کارگیری سرمایه است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلیس حتما باید دعوتنامه ی تجاری داشته باشید اما افرادی که برای حضور در کنفرانس یا نمایشگاه از قبل ثبت نام کردند، در عوض دعوتنامه ی تجاری می توانند از برگه ی ثبت نام استفاده کنند. ویزای کار و یا سرمایه گذاری خود شامل چند نوع است که در ادامه بیشتر به روشن کردن آن می پردازیم.این ویزا شامل 3 نوع ویزای است:

Tier1: این نوع ویزا برای افرادی است که از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت به انگلیس را دارند.

Tier2: این نوع ویزا برای کسانی است از طریق یک اسپانسر در انگلیس به کار دعوت شده اند.

Tier5: این نوع ویزا برای افرادی است که به صورت موقت به عنوان مثال برای ماموریت از طریق یک اسپانسر دعوت به کار شده اند.

ویزای تحصیلی انگلیس: ویزای تحصیلی انگلیس برای افرادی که به قصد تحصیل قصد مهاجرت به انگلیس را دارند صادر می شود. ویزای تحصیلی انگلیس خود در چند گروه دسته بندی می شود:

TIER 4: این گروه ویزا شامل 2 نوع است:

·         ویزای child tire 4: برای کسانی که زیر 17 سال دارند و قصد تحصیل در مدارس انگلیس را دارند.

·         ویزای general tire4: برای کسانی است که بالای 17 سال سن دارند و قصد تحصیل در انگلستان را دارند.

کسانی برای این ویزا (general tire4) درخواست داده اند پس از آن که از دانشگاه مربوطه در انگلیس پذیرفته شدند، باید از دانشگاه درخواست صدور Cas Letter بدهند. Cas Letter یک نامه از دانشگاه مربوطه ی شما در انگلیس است که کد های مربوطه برای ویزا و اطلاعات و جزئیات تحصیلی در آن درج شده است. بعد از آن که این نامه را دریافت کردید می توانید برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید.

Ø      ویزای SHORT-TERM STUDY (تحصیل در کوتاه مدت): این ویزا یک نوع دیگر از ویزای تحصیلی انگلیس است و برای کسانی صادر می شود که برای گذراندن دوره های تحصیلی در کوتاه مدت مانند: دوره های زبان و یا فرصت های مطالعاتی قصد رفتن به انگلیس را دارند.

ویزای پزشکی انگلیس:

ویزای پزشکی انگلیس برای کسانی که برای درمان پزشکی قصد مهاجرت به انگلیس را دارند صادر می شود. برای پذیرش از بیمارستان یا پزشک مربوطه باید شیوه ی درمان، نوع بیماری، هزینه ی درمان و مدت درمان ذکر شده باشد. شرایط و مواردی که فرد بیمار برای اخذ ویزای پزشکی انگلیس باید آن ها را رعایت کند شامل موارد زیر است:

·         فرد بیمار پس از اتمام دوره ی درمان به کشور خود بازگردد.

·         توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های درمان را داشته باشد.

·         نوع درمان با پزشک مربوطه هماهنگ شده باشد.

·         بیماری فرد نباید واگیردار و مسری باشد که سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

مدارک ویزای توریستی انگلستان
برای سفر توریستی به انگلیس، در ابتدا باید اقدام به اخذ ویزا کنید. ویزای انگلیس با توجه به هدف شما از سفر انواع گوناگونی دارد و مدارک مختلفی ممکن است لازم باشد.
ادامه مطلب
ویزای تحصیلی انگلیس
انگلیس از همه ی جوانب یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل است. اعتبار دانشگاه های انگلیس در جهان باعث شده که دانشجویان بسیاری از کشور های مختلف برای ادامه ی تحصیل
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.