ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

استرالیا به خاطر داشتن امکانات رفاهی برای گردشگران و مهاجران و بالا بودن کیفیت زندگی هر ساله تعداد زیادی مهاجر و گردشگر را می پذیرد. اما در بعضی موارد اخذ ویزای استرالیا، سخت و وقت گیر شده است. در این مقاله اطلاعاتی در زمینه ویزای 189 و 190 استرالیا در اختیارتان قرار می دهیم. این نوع ویزا بر اساس مهارت و تخصص افراد تعریف شده و متقاضیان می توانند نسبت به توانایی خود در زمینه های مختلف درخواست ویزای استرالیا را بدهند.

ویزای کلاس 189 استرالیا

ویزای کلاس 189 استرالیا یک ویزای مستقل و اقامت دائم برای افرادی است که کارگران ماهری هستند و تجربه و تخصص کافی در رشته های مخصوصی دارند. یکی از بهترین حالت های ورود به کشور استرالیا، داشتن ویزای 189 می باشد. زیرا که دارندگان ویزای 189، دارای اقامت دائم بوده و وابسته به ارگان یا سازمان و هیچ شخص خاصی نخواهند بود.


مزیت های ویزای 189

          ·          در صورت داشتن ویزای 189 می توانید از بیمه درمانی استرالیا استفاده کنید.

          ·          اخذ اقامت دائمی کشور استرالیا

          ·          افرادی که ویزای 189 دارند و فرزندانشان در استرالیا متولد می شوند، شهروند استرالیایی هستند.


اما اقامت دائم کشور استرالیا، چگونه با ویزای 189 به دست می آید؟

همانطور که بیان شد، یکی از بهترین ویزاهایی که به راحتی اقامت دائم را برای مهاجران به همراه دارد، ویزای 189 است. نوع تخصص و حرفه و مهارت شما در این ویزا بسیار حائز اهمیت است. مهارت و تخصصتان باید در لیست مشاغل استرالیا وجود داشته باشد. بعد از اخذ ویزای 189 استرالیا، کشور به مهاجر این اجازه را می دهد که متقاضی در هر کجا که تمایل دارد سکونت کند و به تحصیل و حرفه خود مشغول شود. کسب 60 امتیاز برای ویزای 189 لازم است.


شرایط اخذ ویزای 189 استرالیا

1-    فرد متقاضی باید سنش کمتر از 50 سال باشد.

2-    دارا بودن مدرک تحصیلی مناسب و بالا در زمینه تخصص فرد

3-    حداقل داشتن 3 سال سابقه کاری و برای افرادی که مدرک فنی و حرفه ای دارند و داشتن حداقل 5 سال سابقه کاری لازم است. لازم به ذکر است بدانید، سابقه شغلی افراد استعلام می گردد و اگر چنانچه تناقضی در پرونده ارسالی شما وجود داشته باشد، با ریسک بالایی مواجه خواهید شد.

4-    داشتن مدرک زبان انگلیسی، یکی دیگر از شرط های اخذ ویزای 189 استرالیا است.( مدرک زبان آیلتس باید نمره 6  باشد و همچنین در بعضی موارد داشتن نمره 7 لازم و ضروری است).

5-    فرد متقاضی برای دریافت ویزای 189 استرالیا، باید در یکی از شغل های مورد نیازی که از طرف کشور استرالیا در لیست مشاغل مورد نیاز قرار می گیرد، درخواست دهد.


مدارک مورد نیاز ویزای 189 استرالیا

1-    ارائه پاسپورت و شناسنامه فرد متقاضی

2-    ارائه مدارک زبان انگلیسی

3-    ارائه عکس فرد متقاضی

4-    ارائه عقدنامه فرد متقاضی در صورتی که ازدواج کرده باشد.

5-    ارائه رسید هزینه هایی که پرداخت شده است.

6-    ارائه سوابق شغلی فرد متقاضی

7-    ارائه کارت پایان خدمت برای آقایان

8-    ارائه گواهی عدم سوپیشینه

9-    ارائه گواهی سلامتی

10-  ارائه مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار افراد متقاضی

11-  ارائه تمامی مدارک تحصیلی فرد متقاضی

فرد متقاضی باید در نظر داشته باشد زمانی که توانست اقامت استرالیا را از طریق ویزای 189 به دست آورد،  باید در زمانی که برایش تعیین شده به استرالیا وارد شود. اگر در مدتی که آفیسر برایش تعیین کرده وارد خاک استرالیا نشود، ویزای او باطل می گردد.

بعد از ورود به خاک استرالیا فرد متقاضی دیگر هیچ نوع محدودیتی برای رفت و آمد ندارد. چرا که با اخذ ویزای 189 تمامی حقوق شهروندی را کسب کرده و خانواده خود را می تواند نیز به استرالیا دعوت کند. فرزندان فرد متقاضی نیز می توانند رایگان در مدارس استرالیا ثبت نام کنند. شخص می تواند از وام و تسهیلات برای خرید خانه استفاده نماید. اگر بعد از ورود فرد متقاضی به استرالیا، فرزندش در آن جا به دنیا بیاید بلافاصله پس از تولد، به فرزند او پاسپورت استرالیا داده می شود. در مدت 5 سالی که فرد در استرالیا اقامت دارد، می تواند اسپانسر و حمایت کننده سایر افراد برای اخذ ویزا شود.


مراحل ثبت نام ویزای 189 استرالیا

1)     ارزشیابی کردن مدارک ارسالی متقاضی

ابتدا در این مرحله مدارک تحصیلی فرد متقاضی معادل سازی می شود. ارگان هایی مرتبط با شغل متقاضی هستند که باید مدارک تحصیلی به وسیله این ارگان ها ارزیابی شوند. ارزیابی مدارک از 1 تا 4 ماه طول می کشد و هر سازمانی هزینه های مربوط به خود را اخذ می نماید.

2)     تکمیل فرم درخواست ویزا و قرارگیری در لیست انتظار

درخواست دادن و پرکردن فرم های مربوط ویزای 189 استرالیا رایگان است و متقاضی می تواند همزمان درخواست چند ویزا بدهد. افراد در هر ماه به صورت اتوماتیک انتخاب شده و به "لاج" دعوت می شوند.  افرادی که معمولا امتیاز بیشتری نسبت به بقیه دارند از این بین انتخاب می شوند. برای هر شغل و رشته تحصیلی نیز تعداد محدودی در هر سال انتخاب شده و در صورت پر شدن در آن سال، نمی توان درخواست ویزا نمود. 

3)     لاج کردن

فرد متقاضی باید در این مرحله مبلغ مورد نظر درخواست ویزا را بپردازد. زمانی که فرد انتخاب می شود، حدود 2 ماه به وی زمان داده می شود تا مدارک خود را به صورت آنلاین در سایت بارگزاری نماید. بعد از آن 2ماه طول می کشد تا مدارکتان به دست مامور پرونده برسد. بعد از تحویل پرونده به آفیسر، حدود 1 سال زمان می برد تا او مدارک را بررسی نماید. بعد از بررسی مدارک ممکن است آفیسر اصل آن را از شما بخواهد که در این صورت شما باید اصل مدارک خود را برای او پست نمائید.ویزای کلاس 190 استرالیا

یکی دیگر از ویزاهایی که مهاجران از طریق آن برای مهاجرت به کشور استرالیا اقدام می کنند ویزای 190 است. تمامی ایالت های کشورهای استرالیا، لیست مشاغل مورد نیاز را منتشر می کنند و فرد متقاضی مهاجرت، شغل های مدنظر خود را به همراه مدارک خود برای آن ایالت ارسال کرده و باید منتظر بررسی مدارک خود شود. این ایالت ها برنامه هایی در اختیار متقاضیان قرار می دهند که برای افراد متقاضی بسیار مفید هستند. البته این مرحله مربوط به کسانی است که شرایط و امتیازهای لازم جهت اقدام برای ویزا را ندارند. همچنین عدم آشنایی کافی با زبان انگلیسی و کهولت سن افراد ممکن است درکسب امتیازهای لازم موجب شود تا ویزای مورد نظر را اخذ ننمایند.


شرایط لازم برای اخذ ویزای190

          ·          رشته و تخصص کاری شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.

          ·          ایالتی در استرالیا اسپانسر شما شود.

          ·          مدرک تحصیلیتان را ارزیابی کرده و آن را معادل مدرک استرالیایی کنید.

          ·          داشتن حداقل آیلتس با نمره 6 یا معادل آن

          ·          سن شما باید کمتر از 45 سال باشد.

          ·          اگر امتیازات شما به 55 برسد و اگر بتوانید با 5 امتیازی که از طریق اسپاسرینگ ایالت به دست می آورید، امتیاز خود را به 60 رسانده و شانس خود را برای اخذ ویزای 190 افزایش دهید.


مراحل اخذ ویزای 190 استرالیا

1)     انتخاب تخصص و مهارت از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

2)     امتیاز شماری. ( در حال حاضر حداقل امتیاز 60 می باشد.)

3)     ارزیابی کردن مدارکتان توسط کشور استرالیا. ( در حال حاضر این مرحله از مهمترین مراحل برای دریافت اقامت استرالیا می باشد که معمولا ارزیابی مدارک از یک هفته تا 4 ماه به طول می انجامد. توجه داشته باشید که داشتن مدرک زبان برای بررسی و ارزیابی دیگر مدارکتان بسیار لازم و ضروری است. ممکن است برخی از سازمان ها در استرالیا نیز مدرک زبان را لازم و ضروری ندانند.)

4)     ثبت نام کردن در EOI . پس از ارزیابی مدارکتان، باید آن را در سیستم EOI وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعاتتان در این سیستم، در لیست نوبت بررسی قرار می گیرید. داشتن حداقل 55 امتیاز باعث می شود که از یکی از ایالت های استرالیا دعوتنامه دریافت کنید.

5)     درخواست کردن دعوتنامه یا اسپانسر از ایالت های استرالیا

متقاضی ویزای 190 استرالیا باید، در یکی از ایالت های استرالیا که رشته و تخصص وی وجود دارد به دنبال  اسپانسر باشد تا 5 امتیاز باقیمانده و کمکی را دریافت نماید. در زیر نام تعدادی از ایالت هایی که می توان از آنجا دعوتنامه دریافت کرد آمده است:

   ·          استرالیای غربی(Western Australia)

   ·          استرالیای جنوبی(South Australia)

   ·          استرالیای شمالی(Northen territory)

   ·          ایالت تاسمانیا(Tasmania)

   ·          ایالت نیوساث ولز(New south wales)

   ·          ایالت کانبرا(Australian capital territory)

   ·          ایالت کوئینزلند(Queensland)

   ·          ایالت ویکتوریا(Victoria)

6)     دریافت کردن دعوتنامه از سیستم EOI

در این مرحله دعوتنامه ای طی یک ایمیل از یکی از ایالت های استرالیا دریافت می کنید که باید در مدت 60 روز برای دریافت ویزای 190 اقدام کنید.

7)     اقدام کردن برای اخذ ویزا

پس از اینکه دعوتنامه خود را دریافت نمودید، 60 روز زمان دارید تا مدارک خود را کامل کنید. انجام تست های پزشکی و پلیس فرد متقاضی در این مرحله صورت می گیرد. سپس بعد از بررسی مدارکتان ویزای 190 شما بعد از 1 تا 6 ماه صادر می شود.

افرادی که ویزای 190 خود را دریافت کرده اند، باید 2 سال اول زندگی خود را در آن ایالت زندگی کنند و پس از گذشت 2 سال، می توانید در هر یک از ایالت هایی که علاقه دارید زندگی کنید.


مزایای ویزای 190 استرالیا

ü     افراد پذیرفته شده می توانند در استرالیا کار کنند.

ü     فرزند این افراد پاسپورت کشور استرالیا را دریافت می کنند.

ü     در سیستم پزشکی، بهداشتی استرالیا به صورت رایگان می توان ثبت نام کرد.

ü     فرزندان این افراد به صورت رایگان در مدارس استرالیا ثبت نام می کنند.

ü     وام خرید خانه و تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

ü     افراد می توانند به مدت 5 سال بدون محدودیت در حال رفت و آمد باشند.

ü     همراهی اعضای خانواده فرد متقاضی میسر خواهد بود.

ü     انواع وام های تحصیلی را برای خود و خانواده تان می توانید دریافت کنید.


مدارک مورد نیاز ویزای 190 استرالیا

          ·          ارائه کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی و همراهان

          ·          ارائه عکس پاسپورتی جدید فرد متقاضی و همراهان

          ·          ارائه کارت پایان خدمت برای آقایان

          ·          ارائه مدارک تحصیلی به صورت کامل

          ·          ارائه ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی فرد متقاضی

          ·          ارائه مدرک زبان انگلیسی فرد متقاضی و همراهانی که سنشان بالای 18 سال می باشد.

          ·          ارائه مدارک و سابقه شغلی فرد متقاضی

          ·          ارائه فیش حقوقی و بیمه فرد متقاضی

در آخر می توان گفت، اخذ ویزای 190 استرالیا برای متقاضیان و مهاجران می تواند شرایط شهروندی و استفاده از یک زندگی مطلوب و با کیفیت را برای فرد و خانواده او به همراه داشته باشد. 

ویزای برزیل
شرایط و مدارک اخذ ویزای برزیلهمانند هر کشور دیگری برای سفر به برزیل نیز چند نوع ویزا وجود دارد که هر کدام از آنها دارای مشخصات و مزایایی هستند. بنابراین شما بای
ادامه مطلب
ویزای انگلیس
ویزای کشور انگلستانبا توجه به هدف شما از سفر انواع متفاوتnbsp;ویزای انگلیس وجوددارد.انگلیس دارای مستعمرات بسیاری در جهان است و یکی از قدرت های برتر اروپا بوده ک
ادامه مطلب
ویزای آمریکا
یکی از معضل های اخذ ویزای آمریکا برای ایرانی ها نبود سفارت آمریکا در ایران می باشد. به دلیل روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا امکان استقرار کنسول گری و یا سفار
ادامه مطلب
ویزای توریستی استرالیا
استرالیا یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان است و پایتخت آن کانبرا است. از بزرگ ترین شهرهای استرالیا، ملبورن و سیدنی است که این دو شهر از پرطرفدارترین مقاصد توری
ادامه مطلب
ویزای سرمایه گذاری استرالیا
یکی از بهترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم استرالیا، سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور می باشد. کشور استرالیا از پایه های قوی اقتصادی برخوردار بوده و د
ادامه مطلب
انواع ویزای استرالیا
کشور استرالیا به یکی از گزینه های اصلی مهاجرت برای بسیاری از مهاجرین تبدیل شده است. تقریبا نیمی از جمعیت استرالیا را مهاجران تشکیل می دهند. داشتن اقتصادی مناسب،
ادامه مطلب
ویزای کار استرالیا
یکی از رایج ترین روش هایی که مهاجرت به استرالیا را امکان پذیر می سازد، استفاده از ویزای کار استرالیا است. مهاجرت به استرالیا از طریق کار، یکی از پرطرفدارترین رو
ادامه مطلب
ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای تحصیلی استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی یکی از گزینه های جذاب برای ادامه درس و دانشگاه در خارج از کشور می باشد.استرالیا یک کشور شگفت انگیز است که فرصت های ت
ادامه مطلب
ویزای کانادا
در ابتدا بهتر است بدانید پیمان شینگن معاهده ای است که بین 26 کشور اروپایی به امضا رسید. از فواید پیمان شینگن این بود که از مشکلات مرزی بین این کشورها کاسته شود
ادامه مطلب
ویزای تضمینی شینگن اروپا
مانند هر کشور دیگری برای سفر به کشوری در اروپا باید ویزای مربوطه را داشته باشید. داشتن ویزای شینگن از ملزومات سفر به اروپا و کشورهای عضو شینگن است . اگر می خواه
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.