شرکت بال طلایی افتخار همکاری به صورت مستقیم با سفارت های اروپایی محدوده شنگن را دارا می باشد لذا متقاضیان ویزای شینگن می توانند با تماس با شرکت بال طلایی از خدمات ویزای توریستی کوتاه مدت و بلند مدت برخوردار گردند

ویزای شینگن Schengen Visa مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شینگن وارد شوند.

البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای اروپا ندارند و می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

بنابراین برای دریافت ویزای فرانسه ، ویزای ایتالیا ، ویزای اسپانیا و .. که عضو شینگن هستند نیاز است که ویزای شینگن داشته باشید.اما نکته مهم این است که برای ورود به هر یک از این کشورها باید به سفارت همان کشور مراجعه نمایید.برای مثال نمی توانید از طریق سفارت اسپانیا ویزای شینگن اخذ کنید و با این ویزا وارد فرانسه شوید! اما پس ورود به کشور صادر کننده ویزا ، آزادانه می توانید به کشورهای دیگر محدوده شینگن سفر کنید.

انواع ویزای شینگن

۴ نوع ویزای شینگن صادر میشود :

ویزای نوعA  در این نوع ویزا مسافر حق ندارد از فرودگاه خارج شود و فقط می تواند در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را تعویض کند و راهی کشوری شود که خارج از شینگن است.

ویزای نوعB  این نوع ویزا ، ویزای عبور است. مسافر می تواند از شینگن به عنوان منطقه ی عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشورهای دیگری غیر از شینگن برساند.

ویزای نوعC  این ویزا ، ویزای توریستی است که اکثر مسافران با آن وارد شینگن می شوند.

ویزای نوع ویزای بلند مدت است که معمولأ تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

هزینه ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزا فوری اروپا با حداقل مدارک به صورت فوری فقط هر نفر ۶۰۰ می باشد. در صورتی که مسافر نداشته باشد.

مدت زمان تقریبی اخذ ویزا از اسپانیا ، یونان ، ایتالیا حداکثر ۴۵ روز کاری می باشد.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان بال طلایی تماس حاصل فرمایید.

یک ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شینگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شینگن در ویزای شما توسط یک کدمشخص می شود این کد می تواند ۲،۱ یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد.

·         کد ۱ به معنی یکبار ورود (سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شینگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

·         کد ۲ و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شینگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

·         کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درج شده در ویزای شینگن به این کشورها  وارد و خارج شوید.

سوالات متداول در مورد ویزای شینگن

سؤال‌های عمومی مصاحبه ویزای شینگن برای سفرهایی که به دعوت آشنایان و دوستان انجام می شود:

·         مشخصات فردی: سن، تحصیلات، وضعیت تأهل و اشتغال و درآمد

·         سؤال‌های مربوط به ویزای درخواستی: هدف از گرفتن این ویزا، مدت مسافرت، زمان برگشت و..

·         سؤال در مورد فردی که از شما دعوت کرده: این فرد کیست، با او چه نسبتی دارید، شغل او چیست، از کجا آشنا شده‌اید و

·         سؤال در مورد هزینه‌های شما در دوران سفر و این که چه کسی آن را خواهد پرداخت.

·         سؤال درباره هدف از سفر: چرا به این سفر می‌روید، قصد انجام چه کاری دارید و

·         در طول دوران سفر در کجا اقامت خواهید داشت؟ هتل یا منزل آشنایان؟

نکته: اگر قبلاً درخواست ویزای شینگن شما ریجکت شده است نیازی به یادآوری نیست!

 تا از شما در این مورد سوالی پرسیده نشده نیازی به ذکر کردن آن ندارید.عموماً در مورد سفر یک خانواده کامل بسیار سخت‌گیری می‌شود. به‌عنوان مثلاً ممکن است در مورد درخواست ویزای شنگن برای سفر یک زن و شوهر و یک فرزند،صرفاً برای آقا درخواست مورد قبول قرارگیرد.

دلیل این کار پیشگیری از احتمال ماندن خانواده در منطقه شینگن است.

سوالات مربوط به ویزای شینگن برای سفرهای کاری و تجاری:

سؤال‌های عمومی مصاحبه ویزای شینگن برای سفرهایی که برای اهداف کاری و تجاری سفر می‌کنید:

۱- مشخصات فردی: سن، تحصیلات، وضعیت تأهل و اشتغال و درآمد

۲- سؤال‌های مربوط به ویزای درخواستی: هدف از گرفتن این ویزا، مدت مسافرت، زمان برگشت و

۳- سؤال‌های جزئی‌تر در مورد شغل شما: در چه شرکتی مشغول به کار هستید، کار شما دقیقاً چیست؟ این سفر به کار فعلی شما چه کمکی می‌کند؟ درآمد شما چقدر است؟

۴- سؤال در مورد شرکتی که از شما دعوت کرده: کار اصلی این شرکت چیست، چه نوع روابط کاری با شرکت شما دارد؟

۵- سؤال در مورد هزینه‌های شما در دوران سفر و این که چگونه پرداخت خواهند شد.

نکته:

اگر درخواست ویزای شینگن مالتی پل (چند بار سفر) کرده اید کرده باشید باید دلیل این که چند بار می‌خواهید سفر کنید را به وضوح شرح دهید؛ مثلاً این که در حال انجام پروژه‌ای هستید که نیاز است مکرراً برای برگزاری جلسات یا عقد قراردادهای مختلف یا  بازدید یا سفر کنید. تعداد دفعاتی که تخمین می‌زنید نیاز به سفر دارید را هم باید بدانید.

اگر با شرکت‌های دیگری در کشور مقصد هم دارای روابط کاری هستید می‌توانید ذکر کنید و نکته مثبتی است.

این که مثلاً شما مواد اولیه یا تجهیزات شرکتتان را از ۵ شرکت در کشور مقصد وارد می‌کنید

و الان برای عقد قرارداد (بازدید و) با یک شرکت دیگر در حال سفر هستید بسیار مورد مثبتی است.

نکاتی مهم درمورد اخذ ویزای شینگن اروپا

در صورتیکه بخواهید بیش از ۹۰روز در محدوده شینگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شینگن دریافت کنید.

لزوما داشتن ویزای شینگن به معنی تضمین ورود به محدوده شینگن نیست، یعنی اینکه اگر ویزای شینگن خود را از فرانسه گرفته باشید ولی از یونان وارد شینگن شوید مقامات مرزی شینگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شینگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

برای اخذ ویزای شینگن راههای مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوعC می باشد که البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد. راههای دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی می باشند.

اطلاعات بیشتر درباره ویزای اروپا ویزای شینگن

با داشتن لیبل ویزای شینگن در پاسپورت خود می توانید به کشورهای حوزه شینگن که عبارتند از دانمارک، سوئد، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوونی، چک، آلمان، مجارستان ، اتریش و بلژیک سفر کنید.

ورود شما به حوزه شینگن باید از کشوری باشد که از آن ویزا شینگن دریافت کردید.برای مثال اگر شما ویزای خود را از کشور فرانسه دریافت کنید، ورودتان باید به این کشور باشد و پس از آن آزادانه در مدت ویزای خود می توانید به کل کشورهای دیگر حوزه شینگن سفر کنید.

اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزا گرفته‌اید. تغییر مسیر ورودی می‌تواند در مرزهای شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزا را باطل کنند و دارنده ویزای شینگن را به کشور مبدا بفرستند. مثلا اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی در فرانسه می‌توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند.

بعد از دریافت ویزای شینگن و ورود به محدوده شینگن عملا می‌توانید به همه کشورهای آن مسافرت کنید؛ چرا که کنترل مرزی بین کشورهای شینگن وجود ندارد.

افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه‌ی خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت.


ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.