ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

یکی از معضل ها برای متقاضیانی که قصد سفر به آمریکا را دارند نبود سفارت آمریکا در ایران و دریافت وقت سفارت می باشد. به همین دلیل کسانی که قصد سفر به آمریکا را دارند باید از طریق یکی از کشور های همسایه مانند: ترکیه، دبی و ارمنستان اقدام کنند. البته متقاضیان می توانند از طریق همه ی سفارت خانه های آمریکا در کشورهای مختلف اقدام کنند.پروسه ی زمانی گرفتن وقت سفارت آمریکا ممکن است حدودا 1 الی 2 ماه زمان ببرد. البته نوع ویزای درخواستی در پروسه زمانی دریافت وقت سفارت نیز تاثیرگذار است. معمولا وقت سفارت برای ویزای دانشجویی و متقاضیان ویزای اقامت برای دریافت گرین کارت زودتر انجام میگیرد.

مراحل روز مصاحبه در سفارت آمریکا

بعد از تعیین وقت سفارت متقاضی باید در تاریخ تعیین شده در سفارت حاضر شود.
 بعد از ورود به سفارت متقاضیان مورد بررسی امنیتی قرار میگیرند و همچنین اجازه ی همراه داشتن وسایلی مثل تلفن همراه را با خود ندارند.
مدارک متقاضی مورد بررسی قرار میگرد و وارد سیستم کامپیوتری می شود، به ایشان نوبت داده می شود و بعد از این که انگشت نگاری انجام شد باید منتظر بنشینند.
زمانی که شماره ی نوبت متقاضی اعلام شد کنسولگر با ایشان صحبت میکند و مدارک را بررسی می کند که معمولا زمان مصاحبه حدودا 5 دقیقه زمان می برد. این مرحله، مرحله سرنوشت ساز و مهم برای تصمیم کنسولگر برای صدور ویزا می باشد. به طور کلی تشخیص صلاحیت شما و تصمیم گیری برای صدور ویزا به عهده ی افسر سفارت آمریکا می باشد.
اگر پرونده متقاضی به بررسی های اداری بیش تری نیاز داشته باشد، افسر پرونده این قضیه را به اطلاع متقاضی می رساند و اکثرا شماره ی پرونده ی مورد نظر را برای اطلاع از وضعیت ویزا در اختیار وی قرار می دهد.

پس از این که ویزا تایید شد، کنسولگر به اطلاع متقاضی می رساند چه زمانی پاسپورت خود را برای صدور ویزا تحویل دهد. معمولا در این مرحله به مراجعه حضوری متقاضی نیازی نمی باشد.

بعد از این که مصاحبه صورت گرفت 3 حالت ممکن است پیش آید: 

1) دریافت برگه ی صورتی: در این صورت افسر پرونده در همان روز مصاحبه به متقاضی اعلام می کند که با درخواست او موافقت شده است و به متقاضی یک برگه ی صورتی می دهند.
2) دریافت برگه ی زرد: دریافت برگه ی زرد به این معناست که در خواست شما به بررسی بیش تری نیاز دارد و بر روی این برگه شماره ی پرونده ی شما نوشته شده است که شما به وسیله آن می توانید از این که ویزای آمریکا برای شما چه زمانی آماده می شود مطلع شوید.

3) دریافت برگه ی سفید: این برگه به این معناست که با درخواست شما موافقت نشده است. در این صورت افسر پرونده به شما اعلام خواهد کرد که درخواست شما رد شده و علت رد شدن آن را هم به شما اعلام خواهد کرد. شما می توانید در صورت پیگیری از علت رد شدن جواب ویزا دوباره برای ویزا اقدام کنید.

مدارک موردنیاز برای گرفتن وقت سفارت آمریکا:

• اسکن صفحه ی اول پاسپورت 
• اسکن دعوتنامه (در صورت وجود)
• فرم درخواست وقت سفارت آمریکا
• تمکن مالی و ارائه مدارک مالی
• کارت پایان خدمت(برای آقایان)

کشورهای تعیین وقت مصاحبه سفارت آمریکا
کشورهای واسط جهت تعیین وقت مصاحبه سفارت آمریکابرای گرفتن وقت سفارت آمریکا لازم است تا خود را آماده ی سفر به یکی از کشور زیر کنید و برنامه ریزی های لازم را انجام
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.