اقدامات لازم جهت رفع  ریجکتی ویزای کانادا:

بسیاری از متقاضیان سوال میکنند که پس از ریجکت شدن ویزای کانادا چه راه کاری هایی وجود دارد؟ آیا پس از مردود شدن ویزای کانادا امکان اپلای مجدد هست؟‌ دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟‌

به دفعات متعدد مشاهده شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است. مساله اصلی، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه آفیسر دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است. نامه مردودی که پس از انگشت نگاری در دفاتر وک صادر میشود معمولا موارد کلی و جنرال را مورد اشاره قرار میدهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان ویزای کانادا جهت برطرف کردن ریجکتی ویزای کانادا نمی کند. در این موارد امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظر افیسر در هنگام مردود کردن پرونده وجود دارد و بر اساس آن متقاضی میتواند رویکرد آفیسر را نسبت به پرونده بداند. با داشتن دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده ویزای کانادا و برطرف کردن آن دلایل متقاضی میتواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال قریب به یقین همان نتیجه را خواهید گرفت.

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

قانون مشخصی برای اینکه با چه بازه زمانی پس از ریجکت ویزای کانادا درخواست مجدد بدهید وجود ندارد ولی از نظر تجربی بهتر است زمانی مجدد درخواست دهید که علت اصلی مردودی را میدانید و در خصوص رفع آن مشکل قدم برداشته اید. پس از رفع مشکل پرونده میتوانید بلافاصله درخواست مجدد برای ویزای کانادا را بدهید.  متاسفانه حتی در صورتی که با فاصله یک روز درخواست ویزا دهید، باید انگشت نگاری را تجدید کنید. انگشت نگاری برای ویزای کانادا پس از ریجکت شدن باز الزامی میباشد. همچنین شما میبایست تمام هزینه های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را مجدد پرداخت کنید.

جمع بندی رفع ریجکت شدن ویزای کانادا

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای توریستی کانادا را دارید، بهتر است قبل از اقدام با کارشناسان مشورت کنید. بسیاری از متقاضیان برای اینکه هزینه وکیل یا مشاور مهاجرت را پرداخت نکنند، بدون داشتن اطلاعات کافی درخواست ویزا صادر میکنند و با گرفتن نامه ریجکتی نا امید مشوند. البته این بدین معنی نیست که ویزای درخواست شده از سمت مشاورین و وکلا همیشه موفق است، بلکه مساله در مورد شانس موفقیت و درصد بسیار بالاتر آن میباشد. تجربه بستن پرونده های ویزا بسیار حائز اهیمت است. هر ویزا، نیاز به یک سناریو دقیق دارد که تمامی جزئیات آن با فکر و برنامه ریزی باشد.

درصورتی که قصد درخواست ویزای کانادا را دارید و یا قبلا درخواست ویزای شما ریجکت شده است با کارشناسان با تجربه شرکت بال طلایی جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا یا جلوگیری از ریجکت شدن پرونده خود تماس حاصل نمایید.

دلایل رد شدن ویزای کانادا

اکثر متقاضیان کانادا دلایل رد شدن ویزای کانادا و مشکلات دریافت آن را نمیدانند، این امر دلایل مختلفی را شامل می شود که توسط افسر به شما گزارش داده می شود. هر پرونده‌ای که قبول نشود، افسر موظف است دلایل مردودی را به صورت مکتوب به متقاضی اعلام کند. افسر مهاجرت مواردی را که نتوانسته‌است او را برای گرفتن ویزا قانع کند در این نامه علامت می‌زند. این نامه تا یک هفته پس از انگشت‌نگاری صادر می‌شود.

علت اصلی رد شدن ویزای کانادا این است که شما نتوانستید افسر را قانع کنید که قصد سفری موقت دارید و فکر میکند که هدف شما ماندن است. گاهی هم وجود مشکلاتی در پرونده مانند کمبود مدارک باعث ریجکت شدن می شود. شما باید بتوانید افسر را قانع کنید.

داشتن اقامت دائم، مناسب بودن اوضاع اقتصادی و سیاسی، داشتن تجارت شخصی، سابقه سفر به یکی از کشورهای مورد تأیید کانادا مثل امریکا، مدارک مالکیت و دعوتنامه معتبر از موارد مثبت برای جلوگیری از رد شدن ویزای کانادا هستند.

دعوتنامه از فردی با ویزای نامعتبر، فرد مجرد، مدارک استخدامی ضعیف، دور بودن نسبتی با میزبان، داشتن سابقه رد ویزای توریستی و نواقص مدارک مالکیت می‌توانند از نکات منفی برای گرفتن ویزای کانادا محسوب شوند.

معنای صدور دعوتنامه این نیست که وقتی فرد به کانادا می‌آید، مسئولیت کمال او بر عهده فرد دعوت‌کننده خواهد بود. در هر صورت، بهتر است صادقانه دعوتنامه بنویسید و حقیقت را بگویید و به تعهداتی که در دعوتنامه قید می‌کنید عمل کنید. اگر دولت کاناد از شما دعوتنامه رسمی بخواهد باید این کار را از طریق دفاتر مربوط انجام دهید. شخص باید نامه را به سفارتی که از آن برای دریافت ویزا اقدام کرده است تحویل دهد.

دلایل اصلی مردودی ویزای توریستی کانادا:

·         نداشتن پول کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر

·         خوب نبودن شرایط اقتصادی دعوت‌کننده

·         قانع‌کننده نبودن هدف از سفر برای افسر

·         نداشتن برنامه‌ریزی مشخص برای سفر

·         ارسال نکردن کامل مدارک و فرم‌ها

·         نداشتن وابستگی‌ به کشور مبدأ

دلایل اصلی مردودی ویزای تحصیلی کانادا:

·         ثابت نکردن داشتن بودجه کافی برای تحصیل و زندگی و بازگشت به کشور

·         قانع نکردن افسر برای بازگشت پس از تمام شدن تحصیل

·         ارسال نکردن تمام مدارک

·         مشخص نبودن برنامه تحصیلی

·         نداشتن وابستگی با کشور مبدأ

همراه دانشجو در کانادا می‌تواند به صورت قانونی درخواست ویزا بدهد و فرزندان متقاضی هم امکان درخواست ویزای همراه را دارند. مردود شدن ویزای همراهان از ویزاهای دیگر بیشتر است.


ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.