ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکنی

دلایل رد شدن ویزای کانادا و اقدامات لازم برای رفع ریجکتی ویزا

دلایل رد شدن ویزای کانادا

درخواست دوباره ی شما پس از رد شدن ویزای کانادا انتخابی است که بستگی به دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای شما دارد. دلایل مختلفی برای افسر مهاجرت کانادا وجود دارد تا درخواست ویزای کانادا را رد کند. در این مطلب بسیاری از این دلایل ذکر شده است:

·         عدم ارائه مدارک معتبر و دقیق

·         عدم ارائه منابع مالی مناسب برای تامین هزینه های سفر و اقامت در کانادا

·         عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند مواردی که متقاضیِ درخواست ویزا دارای سابقه ی جنایی باشد.

·         عدم رعایت استانداردهای بهداشت

·         هدف سفر شما برای افسر مهاجرت قانع کننده نباشد.

ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد که باعث ریجکت شدن ویزای کانادا شود اما بسیاری از آنها در پارامترهایی که بالا ذکر شد قرار می گیرند. اگر درخواست شما رد شده باشد می توانید پس از اصلاح نواقص پرونده ی خود مجددا درخواست ویزا را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که حتما نامه ی رد درخواست ویزای کانادا خود را که از سوی اداره مهاجرت صادر می شود، نگهداری کنید. زیرا در این نامه اطلاعات بسیار مهمی در مورد دلایل رد درخواست ویزای شما وجود دارد که باید به دقت آنها را مطالعه کنید تا در ارسال درخواست ویزای مجدد مشکلات قبلی را تا حد امکان مرتفع نمائید.

به خاطر داشته باشید که سفارت کانادا حق درخواست تجدید نظر در مورد ویزای ریجکت شده را به متقاضی نمی دهد. همچنین ممکن است درخواست جدید شما از طریق یک افسر دیگر بررسی شود که احتمال دارد دیدگاه او نسبت به اسناد ارائه شده با افسر قبلی متفاوت باشد. پس در مرحله درخواست مجدد ویزای کانادا باید مراحل کار را به دقت دنبال کنید تا از وقوع هر گونه مشکلی جلوگیری نمایید. شما باید اطمینان افسر مورد نظر را درمورد دلیل اینکه چرا اطلاعات جدید در اولین درخواست شما وجود نداشته است نیز جلب کنید.

رعایت قوانین ذکر شده می تواند بسیار پیچیده باشد. شما حتی در صورت وجود بهترین شرایط، لازم است تا با یک وکیل مهاجرت با تجربه که بتواند مشاوره ای مناسب در زمینه پرونده شما ارائه دهد، صحبت کنید.

چه زمانی پس از ریجکت شدن ویزای کانادا می توانیم مجددا اقدام کنیم ؟

برای اینکه با چه بازه زمانی پس از ریجکت ویزای کانادا می توانید مجددا درخواست ویزا بدهید قانون واضحی وجود ندارد.بهترین زمان برای درخواست مجدد وقتی است که تمام نواقص پرونده قبلی برطرف کرده باشید.

افسر بررسی کننده پرونده ویزای شما موظف است دلایل رد کردن درخواست ویزای شما بصورت کتبی به شما اعلام کند و مواردی را که در مورد آنها با ابهام مواجه شده ویا پرونده تان نقص داشته با علامت مشخص نماید.نامه افسر مهاجرت و دلایل رد ویزای کانادا معمولا یک هفته پس از انگشت نگاری صادر می گردد. مسئله مهم دیگر این است که حتی اگر یک روز پس از رد درخواست ویزا برای بار دوم درخواست جدید برای ویزا ارسال کنید نیاز است مجددا انگشت نگاری کنید.همچنین برای درخواست مجدد ویزا باید تمام هزینه های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را دوباره پرداخت نمایید.

دلایل اصلی رد شدن ویزای توریستی کانادا:

·         عدم اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های سفر

·         مناسب نبودن وضعیت اقتصادی دعوت‌کننده

·         عدم توانایی در قانع کردن افسر مهاجرت از هدف مسافرت به کانادا

·         فقدان برنامه ریزی مشخص برای روزهای سفر و اقامت در کانادا

·         کامل نبودن فرم ها و مدارک

·         نبودن وابستگی مادی ، فامیلی و.. به کشور مبدا که احتمال عدم بازگشت را بالا میبرد.

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا:

·         نبودن مدارک کافی برای نشان دادن توانایی مالی کافی جهت تحصیل و اقامت در کانادا

·         اطمینان نیافتن افسر مهاجرت به کانادا در مورد بازگشت شما به کشور خود پس از پایان تحصیل

·         مشکل و نواقص مربوط یه مدارک

·         برنامه تحصیلی نامشخص

·         نبودن وابستگی مادی ، فامیلی و.. به کشور مبدا که احتمال عدم بازگشت را بالا میبرد.

همچنین همراه متقاضی ویزای دانشجویی نیز می توانند همزمان ، درخواست ویزا بدهد ؛ اگر فرد متقاضی تحصیل در کانادا فرزند داشته باشد ، فرزندان او نیز امکان درخواست ویزای کانادا را به عنوان همراه دارند. اما نکته مهم این است که معمولا احتمال رد شدن درخواست ویزای همراه بسیار بالا است و در موارد معدودی صادر می شود.

برای جلوگیری از صرف هزینه مجدد و همچنین پیشگیری از اتلاف وقت و رفت و آمد های چندین باره ، بهترین راه حل مشورت با مشاوران متخصص و خبره در امر اخذ ویزای کانادا است. هرچند این کار باعث تضمین صد در صدی اخذ ویزای کانادا نمی شود اما احتمال رد شدن درخواست ویزا را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. کارشناسان بال طلایی آماده انجام مشاوره جهت اخذ و همچنین رفع ریجکتی ویزای کانادا به متقاضیان محترم می باشند.


رفع ریجکتی ویزای شینگن
جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن در ابتدا باید دلایل اصل رد شد درخواست ویزای شینگن را بشناسیم و سپس با توجه به آنها نواقص پرونده خود را برطرف نماییم. از آنجایی که یکب
ادامه مطلب
 محمدرضا قانعی
  سلام وقت بخیر بنده سه چها ماه پیش برای ویزای مولتی کانادا اقدام کرده بودم که علیر غم اینکه مدارکم نسبتا مناسب بود اما ریجکت شدم میخواستم بدونم شما میتونید درخواست بازبینی پرونده من رو بدین  
 بال طلایی
  سلام دوست عزیز حتما برگه ی مربوط به ریجکت شدن شما باید مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات پرونده ی شما رفع و مجددا برای شما اقدام شود. زیرا درخواست بازبینی برای سفارت کانادا معنایی ندارد.  
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.