ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

دلایل رد شدن و ریجکت ویزای شینگن

جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن در ابتدا باید دلایل اصل رد شد درخواست ویزای شینگن را بشناسیم و سپس با توجه به آنها نواقص پرونده خود را برطرف نماییم. از آنجایی که یکبار ریجکت شدن ویزای شینگن احتمال اخذ ویزا در آینده را کاهش می دهد بنابراین بهتر است از همان ابتدا، پروسه اخذ ویزای شینگن و تکمیل پرونده های خود به یک شرکت باتجربه در این امر بسپارید.

مجموعه بال طلای آماده ارائه انواع خدمات در جهت تسهیل در اخذ ویزای شینگن و همچنین رفع رجکتی ویزای اروپا می باشد.

12 دلیل رایج برای ریجکت شدن ویزای شینگن

چه چیزی باعث می شود تا سفارت یا کنسولگری درخواست ویزای شنگن شما را رد کند؟

رفع ریجکتی ویزای شینگن چگونه انجام می گیرد ؟

این سوال بسیاری از آنهایی است که برای چنین ویزایی اقدام کرده اند. واقعیت این است که هر زمانی که ویزای شینگن یا هر ویزای دیگری رد می شود احتمالا موارد نامطلوبی در پرونده درخواست ویزای مورد نظر وجود داشته است. بسیاری از متقاضیان ویزای شینگن سردرگم می شوند و نمی توانند دلیل اصلی رد شد درخواست ویزای شینگن خود را به درستی درک کنند.

در این متن ما 12 دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای شینگن را برای امتناع از سردرگمی شما عزیزان ذکر کرده ایم . پس با دانستن این دلایل از قرارگیری بین افراد ریجکت شده خودداری کنید.

همچنین با آگاهی از دلایل رد شدن درخواست می توانید روند مناسب جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن را بصورت صحیح طی نمایید و از اتلاف زمان و هزینه مجدد دوری کنید.

درخواست ویزای شما ممکن است با شکست روبرو شود اگر افسرکنسول نتواند اطلاعات لازم را درمورد واجد شرایط بودن شما بدست آورد. در این صورت او درخواست اخذ ویزای شینگن را رد می کند و تشخیص می دهد این فرد صلاحیت دریافت ویزای شینگن را ندارد.

1.      اقدامات جنایت کارانه کنونی یا گذشته

شرایط و اقدامات فعلی و گذشته ی فرد می تواند در تصمیم نماینده کنسول گری در صدور ویزای شنگن بسیار موثر باشد. در چنین مواردی احتمال ریجکت شدن ویزا بسیار بالاست زیرا متقاضی تهدیدی بسیار بزرگ برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شنگن محسوب می شوند. (به عنوان مثال تروریسم، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد و سایر جرائم جدی)

2.      مدارک سفر نادرست یا جعلی

سرنوشت مشترک تمام افرادی که سعی در ارائه اسناد کاذب به سفارت یا کنسولگری را دارند و سعی در جلوه دادن هویت جعلی خود دارند، رد شدن درخواست ویزای آنها است.در این موارد پروسه رفع ریجکت ویزا نیز ممکن است بسیار پیچیده تر گردد.

3.      ارائه ندادن توضیحات کافی برای هدف اقامت

یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای شینگن شما از سوی کنسول گری عدم توجیه هدف از پیش تعیین شده برای سفر است. مانند این موارد:

·        عدم تطبیق مدارک اشتغال حرفه ای با وضعیت مالی ارئه شده

·        ناتوانی در ارائه اسناد و مدارک مبنی بر هدف شما از سفر و اقامت در منطقه شنگن

·        از دست رفتن دوره درخواست ویزا در مطابقت با برنامه سفر ارائه شده

4.      پاسپورت آسیب دیده

یک دلیل خیلی ساده برای ریجکت شدن ویزای شینگن می تواند پاسپورتی باشد که در وضعیت خوبی نگهداری نشده است. در چنین مواردی می تواند صفحاتی از گذرنامه از بین رفته یا گم شده باشد.

5.      پاسپورت نامعتبر

برای افسران کنسولگری در چنین مورادی انگیزه ای وجود ندارد تا با درخواست ویزای شنگن فرد متقاضی موافقت کنند:

·        ارائه پاسپورت با اعتبار کمتر از 3 ماه که اجازه ی ورود به منطقه شنگن را ندارند

·        ارائه پاسپورتی که دارای حداقل دو صفحه خالی برای ویزا نیست

·        ارائه گواهی سفر به جای گذرنامه معتبر

·        ارائه گذرنامه ای معتبر برای افراد بالای 10 سال

6.      عدم تایید برنامه سفر

یک دلیل دیگر برای رد درخواست ویزای شنگن عدم ارائه برنامه مناسب برای سفر در منطقه ی شنگن است. این موارد عبارتند از:

·        درخواست به سفارت اشتباه در منطقه شنگن (قادر به تعیین مقصد اصلی بازدید در منطقه شنگن نیستید)

·        عدم توانایی اثباتِ داشتن محل اقامت رزرو شده برای هر شب اقامت در منطقه شینگن

·        عدم امکان در ارائه بلیط پرواز رزرو شده برای هر متقاضی (برای سفرهای گروهی)

·        عدم امکان ارائه بلیط های سفر به هر مقصد در منطقه شنگن

7.      نامه مرجع نامعتبر

یکی از دلایل برجسته رد شدن ویزای شنگن ارائه نامه ای رسمی از مرجعی خاص است که توسط نویسنده ی آن تصدیق نشده باشد. این موارد شامل :

·        عدم ارائه یک نامه رسمی در سربرگ اصلی با آدرس و جزئیات تماس شرکت یا نویسنده صادر کننده آن

·        ارائه یک نامه رسمی که سه ماه از تاریخ صدور آن گذشته است

·        مخدوش شدن و یا عدم وجود مهر و امضای نویسنده در نامه ی رسمی

8.      معیارهای معیشتی ناکافی

یکی از مهمترین دلایلی که سفارت یا کنسولگری ممکن است از پذیرفتن درخواست ویزای شینگن شما امتناع کند، عدم اثبات امرار معاش کافی در طول مدت زمانی است که در منطقه شنگن اقامت دارید. این موارد شامل:

·        عدم ارائه گزارش های مالی که بیش از یک ماه از تاریخ صدور آن گذشته

·        عدم ارائه بیانیه ای از حساب جاری خود

·        نداشتن وجوه کافی در صورت های مالی ارائه شده

·        عدم ارائه یک چک مسافرتی معتبر

9.      گواهی ازدواج یا تولد غیرقابل قبول

دلیل دیگر برای رد شدن ویزای شنگن شما عدم توانایی ارائه گواهی تولد یا ازدواج است که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته شود. این موارد عبارتند از:

·        عدم ارائه گواهی صادر شده توسط مقامات وزارت کشور

·        عدم ارائه گواهی با زبانی غیر از انگلیسی (ترجمه توسط مترجم مجاز)

·        عدم اثبات گواهی مدنی (ارائه سند مذهبی به جای آن)

·        عدم ارائه گواهی اثبات والدین فرزند بودن

·        عدم ارائه گواهی مربوط به افرادی که اسامی آنها در پاسپورت ارائه شده ذکر شده است.

10.  بیمه مسافرتی نامعتبر

عدم توانایی در ارائه مدرکی که تحت پوشش بیمه بودن را در مدت زمان حضور در منطقه شنگن ثابت کند، می تواند دلیل دیگری برای رد درخواست ویزای شنگن باشد. این موارد شامل:

·        عدم ارائه پوشش بیمه سفر در مقدار پیش بینی شده

·        ارائه بیمه مسافرتی که کشور موردنظر را پوشش نمی دهد.

·        عدم ارائه بیمه مسافرتی که در سراسر منطقه شنگن معتبر باشد.

·        ناتوانی در ارائه بیمه مسافرتی که تمام روزهایی که در منطقه ی شینگن هستید را پوشش دهد.

11.  عدم ارائه مدارک اقامت

عامل دردسرساز دیگر در اخذ ویزای شنگن عدم توانایی درست نشان دادن محل اقامت شما در طول سفر به خارج از کشور است. این موارد عبارتند از:

·        عدم ارائه شواهدی از رزرو هتل

·        عدم ارائه دعوت نامه از میزبان (اثبات حمایت)

·        عدم ارائه مدارک و شواهد پرداخت یک تور

12.  وضعیت نابسامان ویزای شینگن

دلیل دیگر ریجکت شدن ویزای شنگن شما می تواند سابقه قبلی ویزای شنگن شما باشد.

به عنوان مثال عدم رعایت محدودیت ویزای شنگن (مثل زیاد ماندن در منطقه شنگن و عدم پیروی از برنامه سفر ارائه شده و ...)

اطلاعاتی که در این قسمت ارائه شده است فقط برای کمک به شما دوستان عزیز درنظر گرفته شده و ممکن است نه تنها برای ویزای شنگن بلکه برای انواع ویزاهای کشورهای دیگر قابل استفاده باشد.

البته لازم است در وهله اول برای کاهش احتمال رد شدن ویزا با مشاوران حرفه ای در این خصوص مشورت نمایید و حتی در صورت نیاز بخش زیادی از امور را به آنان بسپارید تا از این طریق در هزینه و زمان صرفه جویی نموده و از دوباره کاری ها جلوگیری نمایید.

اما در صورتی که درخواست ویزای شینگن شما رد شده است ، حتما برای رفع ریجکتی آن، با متخصصان این امر مشورت کنید زیرا در صورت رد شدن ویزا برای بار دوم ، احتمال موافقت با درخواست ویزا در آینده تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

کارشناسان آژانس بال طلایی و متخصص در امور اخذ و رفع ریجکتی ویزای شینگن آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما عزیزان می باشد.


رفع ریجکتی ویزای کانادا
دلایل رد شدن ویزای کانادارد شدن ویزای کانادا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ، بدلیل اینکه جهت رفع ریجکتی ویزا ، شناسایی دلایل رد شدن آن دارای اهمیت زیادی است
ادامه مطلب
 زیبا باوندپور
  عرض سلام و ادب.من بعداز ورود به پاریس بخاطر نداشتن رزرو کامل هتل برای مدت اقامتم توسط پلیس دستگیر شدم و بعد از کامل کردن مدارکم و رفتن به دادگاه آزاد شدم.آیا برای اخذ ویزای شنگن در دفعات بعدی ریجکت میشم؟بعد از چه مدتی از تاریخ ویرای قبلی میتونم درخواست برای ویزای شنگن بدم؟ با سپاس  
 بال طلایی
  سلام. سپاس از اینکه سوالتان را با آژانس بال طلایی مطرح نمودید. این احتمال وجود دارد که ریجکت شوید ولی ما اطلاعات دقیقی در این زمینه برای راهنمایی کامل شما نداریم. سپاس  
 محمدمهدی حسن زاده
  سلام یک ماه پیش ازسفارت فرانسه برای ویزای توریستی ریجکت شدم اولین ویزای شنگنم بود تمام مدارکم کامل بود دلیل ریجکت گزینه۹ بود که قانع نشدند من قبل ازپایان ویزا خاک فرانسه روترک کنم گفته میشه با همه ویزا اولی ها که مدارکشون اکی باشه همینکار رومیکنند.چطورمیتونم رفع ریجکت بشم وچقدرطول میکشه که بتونم ویزا بگیرم؟ممنون ازپاسختون  
 بال طلایی
  سلام دوست گرامی، باید 6 ماه از زمان ریجکت شدن ویزای شما بگذرد تا بتوانیم برایتان مجددا برای اخذ ویزا، اقدام کنیم. در صورت داشتن سوالی در این زمینه می توانید، با کارشناسان بال طلایی تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی و مشاوره در جهت اخذ ویزا را به شما ارائه کنند. تشکر  
 سحر
  باسلام من براي اولين بار اقدام به اخذ ويزا شينگن كرديم البته خانوادگي كه براي همه اومد حتي همسرم ولي من ريجكت شدم تمام مداركم كامل بود بدون نواقص روي گذينه قصد شما مبني بر ترك حوزه شنگن پيش از سر رسيدن موعد انقضاي رواديد به اثبات نرسيد كاري ميشه كرد براي رفع ريجكتي؟  
 بال طلایی
  سلام تشکر از مطرح نمودن سوالتان با آژانس بال طلائی. نخست باید ببینیم که تاریخ ریجکتی شما چه زمانی بوده است و بعد از آن می توانیم برای رفع ریجکتی شما اقدام کنیم. برای آگاهی و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان آژانس تماس بگیرید. سپاس  
 سید علی اصغر خلیلی مقدم
  هدف و شرایط اقامت توجیه نشده واطلاعات ارایه شده وشرایط اقامت برنامه ریزی سده قابل اعتماد نیست  
 احسان نادریان
  با سلام و وقت بخیر یکی از دوستان بنده بخاطر نگه نداشتن بلیط مترو تا پایان سفر بهنگام خروج از سالن متروی پاریس توسط مامورین مترو نگه داشته شده(با این تصور که بلیط نداشته) و 50 یورو جریمه نقدی شده (البته همه مسافرین را نگه میداشتند تا بررسی کنند بلیط سفرشان دستشان هست یاخیر) و هیچ مدرک شناسایی از او نخواستند. صرفا جریمه کردند و هر چی گفته که من بلیط داشتم و نگه نداشتم و جریمه نکنین قبول نکردند و گفتن شما قوانین رو رعایت نکردی و اگر جریمه ندی زنگ میزنیم پلیس! جریمه رو داده و از سالن مترو اجازه دادن خارج بشه.البته بعضی از ملیت ها و افراد دیگه رو هم میگه جریمه میکردن همونجا و نگهشون میداشتن. میخام بدونم بخاطر همچین مساله ای آیا در درخواست های بعدی ویزای شینگن با مشکلی مواجه میشه یا خیر؟!؟! متشکرم  
 بال طلایی
  سلام و وقت بخیر سپاس از مطرح نمودن سوال خود با آژانس بال طلایی. در پاسخ به سوال شما دوست عزیز، اگر اسم و فامیل شما را به خاطر این تخلف در جایی ثبت کرده باشند، در تاریخچه سفر شما ثبت می شود و ممکن است باعث عدم دریافت ویزا برای دفعات بعدی شود. اما اگر مشخصات شما را ثبت نکرده باشند، مشکلی به وجود نخواهد آمد. با تشکر  
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.