همه چیز درباره ی اخذ ویزای برزیل

ویزای توریستی برزیل از طریق سفارت جمهوری فدراتیو برزیل در تهران با اعتبار یک ساله صادر می شود و امکان تمدید آن در کشور برزیل وجود ندارد. مدت زمان اقامت با صلاحدید سفارت 15 تا 30 روز است. حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی شود. نماینده و یا وکیل متقاضی ویزای برزیل می تواند نسبت به تحویل مدارک و اخذ ویزا اقدام کند. البته در مواقعی امکان دارد سفارت برای توضیح یک سری از مدارک درخواست حضور متقاضی را داشته باشد که در این صورت از عهده ی آژانس خارج است. از زمان اقدام برای ویزای برزیل تا زمان اعلام سفارت در خصوص صدور ویزا حدود 2 تا 3 هفته زمان خواهد برد تا مشخص شود که شما واجد دریافت ویزای توریستی برزیل هستید یا نه.

کشور برزیل

اگر مایل به دریافت ویزای برزیل هستید با ما همراه باشید و اطلاعت خودتان را درباره کشور برزیل بیشتر کنید.جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیتترین کشور آمریکای جنوبی است . پایتخت برزیل برازیلیا و زبان رسمی این کشور پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد ، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است.


انواع ویزای برزیل

·         ویزای توریستی برزیل

·         ویزای تحصیلی برزیل

·         ویزای کار برزیل

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی برزیل

مدارک ذکر شده جهت اخذ ویزای توریستی برزیل می باشد. کلیه ی مدارک فارسی باید ترجمه رسمی انگلیسی شده و به تأیید وزارت امور خارجه برسند. از تمامی مدارک باید یک سری کپی در زمان تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده خواهد شد و کپی آنها در پرونده ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند.

·         اصل گذرنامه امضاء شده با حداقل 6 ماه اعتبار

·         گذرنامه های قبلی

·         یک قطعه عکس 4*3 رنگی جدید

·         گواهی فعالیت در ایران (اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل و یا پروانه کسب)

·         مدارک و گواهی تمکن مالی (از قبیل گردش سه ماهه حساب بانکی متقاضی، سند مالکیت و سایر مدارک مالی)

·         شناسنامه ایرانی

·         افراد زیر 18 سال که بدون والدین و یا با یکی از آنها سفر می کنند باید اجازه محضری از والدین را ارائه دهند.نکات مهم برای ارائه درخواست ویزای برزیل

·         حضور درخواست کننده ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای برزیل الزامی نیست.

·         تاکید میشود ، هر گونه عمل متقلبانه و غیر قانونی ، جعل مدرک و ارائه مدارک مخدوش توسط متقاضی ویزای برزیل موجب رد درخواست ، عدم امکان ورود به سفارت برزیل و در نظر گرفتن محرومیتهای طولانی مدت برای اخذ ویزای برزیل میگردد .

·         از همه‌ی مدارک باید یک سری کپی موقع تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند.

·         کلیه‌ی مدارک فارسی بایستی ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد.

·         بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ، حداقل یک هفته طول می‌کشد .اما ممکن است این زمان طولانی‌تر نیز باشد ، ولی تا دو هفته بعد از تحویل مدارک معمولا پاسخ درخواست ویزای توریستی برزیل را دریافت میکنید.

شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای برزیل

·         دارا بودن گذرنامه ( پاسپورت ) عادی ، گذرنامه خدمت و یا گذرنامه سیاسی به نحوی که در زمان ارائه درخواست ویزای برزیل ، حداقل شش ماه اعتبار و حداقل دو صفحه کاملا خالی از هرگونه مهر ورود و خروج داشته باشد.

·         کارت ملی و شناسنامه.

·         سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش.

·         کپی از صفحات یک تا پنج گذرنامه و کلیه صفحاتی که در آن مهر ویزا خورده است.

·         نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر حساب بانکی و یا گواهی هرگونه سپرده گذاری بانکی.

·         برای کارمندان بخش خصوصی و یا دولتی ، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ شروع به کار ، سمت شغلی ، مبلغ حقوق و مدت زمان مرخصی درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی ( دارندگان مشاغل دولتی ).

·         برای صاحبان مشاغل و یا کسبه و تجار پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی.

·         برای بازنشستگان ، گواهی بازنشستگی که در آن مشخصات کامل بازنشسته و میزان حقوق ذکر شده باشد.

·         برای بچه ها و دانشجویان ، گواهی تمکن مالی و تقبل هزینه توسط یکی از والدین ، گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه یا گواهی ثبت نام در سال آینده به همراه اجازه نامه رسمی خروج از طرف پدر وقتی فرزند بدون پدر خود مسافرت میکند.

·         اصل و کپی بلیط هواپیما به مقصد برزیل.

·         اصل و کپی رزرو هتل در تمام طول مدت اقامت در برزیل.

مدارک مورد نیاز ارائه درخواست ویزای تحصیلی برزیل

برای تحصیل در کلیه مقاطع دانشجویی در کشور برزیل دانشجو نیاز به ویزای V ITEM-4 دارد که برای درخواست این ویزا باید به سفارت برزیل در تهران مراجه نمایید. در زیر مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی ارائه شده است.

·         دو قطعه عکس ۲در۲ با زمینه سفید

·         تکمیل دو فرم درخواست ویزا در محل سفارت

·         فرم پذیرش از دانشگاه

·         گواهی سوء پیشینه از پلیس ایران

·         اراءه گواهی ساب بانکی از شخص دانشجو یا والدین

·         پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

·         ارائه انگیزش نامه و نوشتن دلایل سفر به برزیل

·         کلیه ی مدارک تحویل داده شده بعد از یررسی و نداشتن نقص در پرونده برای اخذ ویزای دانشجویی بین ۱۵تا ۲۰ روز کاری از طریق ایمیل و شماره متقاضی به اطلاع دانشجو می رسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای برزیل با کارشناسان شرکت بال طلایی تماس حاصل فرمایید.

ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.