ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

آلمان با بهره گیری یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا و همچنین وجود صد ها دانشگاه رایگان یا کم هزینه برای دانشجویان، یکی از بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل دانشجویان در سرتاسر دنیا می باشد. به دلیل رایگان بودن هزینه تحصیل در آلمان وهمچنین کیفیت بالای سیستم آموزشی در آن و ارائه تمام رشته ها به زبان انگلیسی و آلمانی  هر ساله تعداد بسیاری دانشجو ازسرتاسر دنیا برای تحصیل به آلمان جذب می شوند. آلمان یکی از معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا در آن وجود دارد.

 دانشگاه های آلمان از لحاظ استاندارد های آموزشی و کیفیت بالا در جهان شناخته شده اند.آلمان همچنین یکی از کشور های صنعتی اروپا می باشد به همین دلیل از فرصت های شغلی خوبی برخوردار است.

3 نوع مرکز آموزشی درآلمان وجود دارد:

دانشگاه 
دانشگاه آموزش عالی حرفه ای 

دانشگاه هنر، موسیقی و فیلم

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

کسانی که قصد رفتن به آلمان برای تحصیل را دارند به 2 دسته تقسیم می شوند: 
1) کسانی که فقط مدرک دیپلم دارند

2) کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارند

درخواست ورود به کالج آلمانی برای کسانی که مدرک دیپلم دارند

کسانی که فقط مدرک دیپلم را دارند باید درآزمون سراسری در ایران قبول شده باشند. لازم به ذکر است قبولی در آزمون دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی و در کل دانشگاه های غیر انتفاعی غیر قابول است و فقط باید در دانشگاه سراسری برای آزمون دوره کارشناسی قبول شده باشند و همچنین قبولی در مقطع کاردانی غیر قابل قبول می باشد. پس از قبولی در دوره های کارشناسی در دانشگاه سراسری باید مدرک قبولی شما را وزارت علوم  تایید کند و سپس آن را ترجمه رسمی نمایید. این افراد یک سال در کالج دوره ی تحصیلی می گذرانند. و پس از این که دوره ی یک ساله ی کالج را گذرانند با توجه به نمراتی که دریافت کردند برای پذیزش در رشته ی مورد نظر خود می توانند اقدام کنند.

درخواست ورود به کالج برای کسانی تحصیلات دانشگاهی دارند

برای کسانی که دوره ی کارشناسی را در ایران چه در دانشگاه های سراسری و چه در دانشگاه های غیرانتفاعی مانند پیام نور به پایان رساندند می توانند به طور مستقیم به دانشگاه وارد شوند و برای پذیرش در دانشگاه های آلمان اقدام کنند.

هزینه ی تحصیل دوره ی کارشناسی در آلمان

هزینه ی تحصیل در آلمان به صورت رایگان می باشد و شما فقط باید برای هزینه های ثبت نام و کارهای اداری هزینه ای حدود 300 یورو پرداخت کنید که البته بسته به دانشگاه شما متفاوت می باشد. لازم به ذکر است اگر بیش از 4 ترم دوره ی تحصیل شما زمان ببرد ممکن است ملزم به پرداخت مبلغی حدود 500 یورو برای هر ترم اضافه باشید. دانشجویان تبعه آلمان و اتحادیه ی اروپا و برخی از دانشجویان خارجی منتخب می توانند از کمک هزینه های فدرال برای تحصیل در آلمان استفاده کنند. این کمک هزینه ها برای افراد زیر 30 سال و برای دوره ی کارشناسی ارشد برای افراد کم تر از 35 سال قابل استفاده می باشد. البته در بعضی از شرایط خاص استثنا هم قائل خواهند شد. 50 درصد این کمک هزینه شامل کمک های مالی دولتی و 50 درصد دیگر آن  یک وام بدون بهره با اقساط پرداختی می باشد.

هزینه ی تحصیل دوره ی کارشناسی ارشد در آلمان

اگر به طور مستقیم از کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید معمولا این دوره یعنی کارشناسی ارشد به صورت رایگان می باشد و مانند دوره ی کارشناسی که در بالا ذکر شد فقط باید برای ثبت نام و کار های اداری و یک کارت به اسم (Semesterticket) هزینه ی کمی را پرداخت کنید.  افرادی که از کشور های دیگر مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند شهریه کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد.

هزینه ی تحصیل دوره ی دکتری در آلمان

این دوره نیز مانند دوره های دیگر رایگان می باشد و فقط باید برای هزینه های ثبت نام و کار های اداری هزینه پرداخت کنید. 

چند علت عمده ای که باعث جذب دانشجویان از سرتاسر دنیا به آلمان می باشد:
وجود بهترین دانشگاه های برتر دنیا در آلمان
هزینه ی پایین تحصیل در آلمان در مقایسه با کشور های اروپایی و آمریکایی دیگر
امکان تحصیل در دانشگاه های آلمان در برخی رشته ها به زبان انگلیسی 
امکان سفر به همه ی نقاط اتحادیه اروپا با ویزای دانشجویی آلمان 
پوشش نسبی هزینه ها و امکان کار دانشجویی
امکان گرفتن پذیرش با دیپلم (یعنی بدون مدرک پیش دانشگاهی) از بعضی دانشگاه های خصوصی

مدارک لازم ویزای تحصیلی آلمان
مدارک لازم جهت اخذ پذيرش تحصيلی آلمانمدارک زير با توجه به شرايط متقاضيان دسته بندی شده و نيازی نيست که همه متقاضيان کليه مدارک را جهت اخذ پذيرش داشته باشند:&mid
ادامه مطلب
هزینه تحصیل در آلمان
کشورهای مختلف جهان، از نظر هزینه های تحصیلی به دو دسته تقسیم می شوند، دسته ای از آن ها کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس، کانادا و استرالیا هستند که هزینه ی تحصیل در
ادامه مطلب
 A.rahimian
  من در ایران مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک و متخصص تولید طراحی سایت های شرکتی و فروشگاهی هستم ولی مدرک دانشگاهی ندارم. همسرم ولی لیسانس است و یک دختر ۱۱ ساله داریم. آیا امکان مهاجرت تحصیلی برای هر سه همزمان هست؟ که امکان کار برای ما هم باشد؟  
 بال طلایی
  درود برشما تخصص ما ویزای توریستی مولتی 5 ساله هست جناب.  
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.