ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

تحصیل در اسلواکی را به علت هزینه های نسبتاً پایین و کیفیت مناسب آموزش در این کشور که یکی از اعضای اتحادیه اروپا است می توان گزینه مناسبی برای متقاضیان تحصیل بخصوص در رشته های پزشکی در اروپا دانست.

جمهوری اسلواکی در مرکز اروپا و در همسایگی با اتریش، جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اوکراین دارد. کوه ها، زمین های پست، دره ها، دریاچه ها، غارها، جنگل ها و مراتع زیبا، جزو جاذبه های طبیعی اسلواکی به شمار می روند. رشته کوه های کارپاتیان آرک که در شمال اسلواکی قرار دارند تقریباً نیمی از کشور را در بر گرفته است. جنوب و شرق کشور نیز با زمین های پست پوشیده شده که یک منطقه مهم برای کشاورزی در اسلواکی است.

از نظر آب و هوایی، جمهوری اسلواکی آب و هوای ۴ فصل دارد. تابستان ها گرم است، زمستان ها سرد و ابری و مرطوب است. دمای میانگین روزانه در زمستان ۲- درجه سانتی گراد است ولی می تواند افت دما تا ۱۵- درجه سانتی گراد هم برسد. دمای متوسط روزانه در تابستان ۲۱ درجه سانتی گراد است ولی می تواند گرمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد هم باشد. سردترین ماه ژانویه است و گرمترین ماه جولای است. از می تا جولای اغلب به عنوان بهترین فصل سال شناخته می شود. جزیره دیتا در اروپا که براتیسلاوا در نظر گرفته می شود پایتخت جزیره چاودار اسلواکی است.

سیستم آموزشی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در دانشگاه های ارائه دهنده آموزش عالی در چهار چوب برنامه تحصیلی که وزارت آموزش و پرورش ،علوم ،تحقیقات و ورزش کشور تعیین کرده، انجام می شود. زبان اصلی تدریس اسلواکیایی است، البته رشته هایی هم هست که به زبان های خارجی دیگر (اغلب انگلیسی) برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

سال تحصیلی در اسلواکی

سال تحصیلی از اول سپتامبر سال جاری آغاز شده و در ۳۱ آگوست همان سال تمام می شود. هر سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده است (نیمسال زمستانی از سپتامبر تا ژانویه طول می کشد و نیمسال تابستانی از فوریه تا ژوئن طول می کشد). سازمان دهی یک سال تحصیلی توسط اساسنامه دانشکده و یا اساسنامه مؤسسه آموزش عالی تنظیم شده است.

برنامه تحصیلی اسلواکی

روند تحصیل در اسلواکی شامل سمینار، سخنرانی، تمرین، کار های آزمایشگاهی، پروژه، تمرین های کاربردی، همفکری، مشاوره و غیره است. برای ارزیابی دستاوردهای دانشجویان، سیستم انتخاب واحد از قواعد واحد دهی اروپا پیروی می کند و از سیستم ذخیره سازی (ECTS) استفتاده میکند که در سال ۲۰۰۲ برای تمامی مقاطع و برنامه های تحصیلی معرفی گردید. استاندارد ظرفیت کار هر دانشجو توسط تعداد واحد های اخذ شده بیان می شود: ۶۰ واحد در هر سال تحصیلی و ۳۰ واحد در هر نیمسال. تمامی دانشگاه های ارائه کننده تحصیلات عالی تعداد کلی واحد هایی که برای تکمیل تحصیل در آن رشته لازم است را تعیین می کنند.

دانشگاه های اسلواکی

اولین دانشگاه در قلمرو اسلواکی کنونی، دانشگاه ایستروپولیتانا Academia Istropolitana است، که در براتیسلاوا در دوران پادشاهی ماتیاس کوروینوس(۱۴۵۸-۱۴۹۰) تاسیس شد. در سال ۱۶۳۵، پیتر پازمنی دانشگاه ترناوا Trnava University را تاسیس کرد (که در سال ۱۷۷۷ به بوداپست منتقل شد).

جسوئیت ها دانشگاه کوشیسه Košice University را در سال ۱۶۵۷ تاسیس کردند. در سال ۱۷۶۲ حاکم روشنفکر ماریا ترسا اولین مدرسه استخراج از معدن دنیا Mining Academy in Banská Štiavnica را تاسیس کرد.

موسسات تحصیلات عالی (HEIs) ارائه دهنده تحصیلات دانشگاهی هستند که شامل موسسه های علوم و هنر می شوند. وظیفه اصلی دانشگاه ها، ارائه تحصیلات عالی و تحقیقات علومی خلاقانه و فعالیت های هنری مبتکرانه می باشد.

موسسات ارائه دهنده تحصیلات عالی توسط ذات و حیطه فعالیتشان به انواع دانشگاهی و غیر دانشگاهی دسته بندی می شوند:

الف) نوع دانشگاهی: موسسات آموزشی از این قبیل، برنامه های مطالعاتی در هر سه سطح تحصیلات عالی (کارشناسی-کارشناسی ارشد و سطح دکترا ) ارائه میکنند. برنامه های مطالعاتی این نوع موسسات در زمینه علوم ، فناوری و هنر است که منطبق بر وضعیت کنونی و سطح پیشرفت این زمینه ها می باشد.

ب) نوع غیر دانشگاهی: این نوع موسسات بیشتر ارائه دهنده برنامه های تحصیلی در اولین سطح تحصیلات عالی (کارشناسی) هستند.

هزینه تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در دانشگاه های این کشور اگر به زبان رسمی کشور انجام شود برای دانشجویان رایگان است ولی در صورت تمایل به تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی بسته به رشته و مقطع مورد نظر مابین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال می باشد. اگرچه تحصیل در رشته های پزشکی گرانتر بوده و بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال است. همچنین هزینه دوره زبان در این کشور ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو می باشد.

برای محاسبه هزینه زندگی در اسلواکی می توان مقداری معادل ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه برای یک فرد در نظر گرفت که قسمت عمده آن مربوط به هزینه اسکان ( ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو برای خانه مستقل ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو برای خوابگاه دانشجویی ) می باشد. 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اسلواکی
اخذ پذیرش برای تحصیل در اسلواکیبرای تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی (۳-۴ سال تحصیل تمام وقت) و یا برنامه پیوسته کارشناسی و کارشناسی ارشد (۵ الی ۶ سال تحصیل تم
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.