همانطور که می دانید روند دریافت ویزای آمریکا با سایر ویزاها متفاوت است. اگر شما برای دریافت ویزای سایر کشورها با دردسرهای زیادی مواجه می شوید باید بدانید که مشکلات دریافت ویزای آمریکا به مراتب سخت تر است. در روند دریافت ویزای آمریکا پس از اتمام تمام مراحل، بایستی قبل از ورود به خاک آمریکا از اداره حفاظت گمرکات و مرزها و وزارت امنیت آمریکا اجازه ورود داشت. این بدان معناست که فرد حتی پس از دریافت ویزا ممکن است بنابر نظر سازمان های فوق اجازه ی ورود به خاک آمریکا را نداشته باشد. به همین دلیل در زمان اقدام برای دریافت روادید کشور امریکا باید دقت لازم را داشته باشید و با کارشناسانی باتجربه در این زمینه مشورت نمائید.

فرمDS-160ویزای آمریکا

مهم ترین مرحله جهت اقدام برای دریافت ویزاهای کوتاه مدت آمریکا تکمیل فرم DS-160 است. هرگونه اشتباه در تکمیل این فرم به رد درخواست متقاضی منجر می شود. از آن جایی که شرایط و اطلاعات متقاضی از این طریق به سفارت اعلام می گردد، تصمیم گیری اولیه در خصوص تعلق گرفتن یا نگرفتن ویزا صرفا بر اساس اطلاعات مندرج در این فرم صورت می گیرد.

پس از اینکه شما فرمDS-160 را کامل کردید، شما باید این مراحل زیر را طی کنید:

·         صفحه بارکد DS-160 را پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید نیازی نیست کل صفحه فرم درخواست ویزا را پرینت بگیرید و با خودتان به جلسه مصاحبه حضوری ببرید. در هنگام ثبت نام آنلاین باید عکس خود را آپلود کنید.

·         شما باید خودتان در سفارت یا کنسولگری آمریکا یک قرار مصاحبه حضوری را تنظیم کنید. سفارت یا کنسولگری این کار را برای شما انجام نخواهد داد. اصولا وقت مصاحبه های حضوری برای افراد با سنین بین ۱۴ سال تا ۷۹ سال صورت می پذیرد.

·         توجه کنید وقت مصاحبه حضوری باید در سفارت آمریکا مربوط به کشور مبدا تنظیم گردد وگرنه پیگیری درخواست ویزا برایتان مشکل خواهد بود.

·         مدت زمان انتظار به جهت مصاحبه حضوری با توجه به مکان سفارت آمریکا و فصل و نوع ویزا متفاوت است پس باید زودتر برای ویزا اقدام کنید.

ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.