ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

همان طور که می دانید هزینه تحصیل و اقامت در هر کشوری متفاوت است و این تفاوت در هزینه ها به عوامل متعددی مربوط می باشد. اتریش یک کشور زیبا عضو شینگن با مناظر طبیعی متنوع و جذاب و همین طور امکانات مطلوب برای ادامه تحصیل می باشد. دریافت ویزای تحصیلی برای این کشور با شرایط مختلفی همراه است و دانشگاه های اتریش همه ساله دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرا هستند.

اتریش دارای دانشگاه های متعددی است که برای ادامه تحصیل می توان این دانشگاه های معتبر را با توجه به واجد شرایط بودن فرد متقاضی  پیشنهاد کرد. هزینه های تحصیلی در اتریش با توجه به رشته انتخابی برای ادامه تحصیل و همین طور نوع اقامت افراد و شیوه زندگی دانشجویی متفاوت می باشد. البته زندگی در شهرهای مختلف اتریش نیز می تواند هزینه های متعددی را به فرد تحمیل کند. به طور معمول هزینه های زندگی به صورت رایج برای هر فردی در اتریش 500 تا 700 یورو در ماه می باشد که برای تحصیل در دوره کارشناسی در نظر گرفته می شود و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است و ممکن است بیشتر شود. از مزایای تحصیل در اتریش امکان دریافت مجوز کاری به مدت یک سال در این کشور است تا اگر فردی مایل است بتواند ویزای یک ساله و موقت خود را تبدیل به ویزای کار در اتریش کند. در مورد برخی از دانشگاه ها که به صورت بورسیه تحصیلی و هزینه های رایگان، دانشجویانی را با شرایط خاص پذیرش می کنند می توان گفت که هزینه های تحصیلی به مقدار بسیار زیادی کاهش یافته و هزینه های مورد نظر برای فرد، فقط مربوط به هزینه های زندگی می شود که مقدار آن نیز به نوع زندگی انتخابی فرد برمی گردد.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه های اتریش

همان طور که بیان شد هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف اتریش و در شهرهای مختلف آن متفاوت می باشد و با توجه به رشته ای که فرد می خواهد برای ادامه تحصیل انتخاب کند باید هزینه های متعددی را به دانشگاه پرداخت کند که شامل هزینه خدمات ارائه شده دانشگاه به دانشجویان مانند ارائه سرویس و امکانات رفاهی دیگر می شود. شهریه دانشگاهی در اتریش به صورت سالانه از 380 یورو تا 740 یورو در هر ترم متغیر است که با توجه به رشته های مختلف کم و زیاد می شود. هزینه های متفاوت برای تهیه کتاب و همین طور سایر ملزومات تحصیلی در حدود  180 تا 250 یورو در هر سال تحصیلی است.

 البته اجاره بهای متفاوتی برای نوع مسکن انتخابی و یا اجاره آپارتمان به صورت شخصی برای افراد وجود دارد. بیمه دانشجویی برای دانشجویان اتریش 55 یورو می باشد و مالیات تسهیلات مسکن برای دانشجویان تقریبا 90 یورو می باشد. کیفیت زندگی انتخابی برای دانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند بر مقدار بالا رفتن هزینه ها موثر می باشد. در شهرهایی مانند وین و یا در زالتسبورگ هزینه های زندگی دانشجویی بالاتر است و در حدود 850 تا 950 یورو در ماه می باشد اما اگر شهرهای دیگری مانند گراتس و لینتس که برای زندگی انتخاب شود می توان کاهش هزینه ها را تا حدود 600 تا 840 یورو در نظر گرفت که با توجه به کیفیت بالای زندگی در شهرهای اتریش به مقدار کمی متغیر است. برای دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا جهت تحصیل در اتریش تنها پرداخت 18 یورو در هر ترم کفایت می کند اما برای سایر دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند هزینه های تحصیل در اتریش به شرحی که ذکر شد می باشد. اما به طور مینگین هزینه های زندگی و تحصیلی در هر سال متغیر است که برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توان به موسسات معتبر و متخصص مراجعه نمود.

شرایط تحصیل در اتریش
بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور اتریش ، گزینه ی تحصیل را انتخاب می کنند و می توانند از طریق تحصیل در این کشور ، برای مهاجرت اقدام کنندnbsp;کشور اتریش یکی از
ادامه مطلب
مدارک لازم ویزای تحصیلی اتریش
کشور اتریش ، یکی از کشورهایی است که سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل ، وارد این کشور می شوند. از مزایای تحصیل در کشور اتریش ، که تعداد بی شماری از دانشجویان را
ادامه مطلب
ثبت پرسش

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.